مجله «راه» ویژه جشنواره مردمی فیلم عمار منتشر شد

«دیدار مبارک» عنوان پرونده ویژه این شماره است که با موضوع دیدار برگزیدگان و داوران جشنواره مردمی فیلم عمار با رهبری، بر بخش‌­های این نشریه علاوه شده است. گزارش مشروح دیدار با عنوان «حرکت مبارک» به قلم محمدمهدی خالقی به روایت این دیدار و گفت و شنودها پرداخته است. در ادامه هم متن و حاشیه دیدار از زبان حاضران و جهادگران سینمایی روایت شده است.

ماهنامه «راه» کارگاه روزنامه‌نگاری برگزار می‌کند + فرم ثبت‌نام

دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری کارگاه روزنامه نگاری به صورت حضوری و اینترنتی کرده است. متقاضیان بایست حداقل سه اثر قابل ارائه خود را به انضمام فرم ثبت نام ایمیل نمایید. بعد از بررسی سوابق ثبت نام کنندگان افراد برگزیده برای دوره دعوت خواهند شد.

ویژه‌نامه جشنواره عمار «راه» منتشر شد

شماره جدید نشریه راه، ویژه‌نامه جشنواره عمار، که در ۳۰۰ صفحه به بررسی جشنواره عمار و آثار ارائه شده در سه دوره‌ی آن می‌پردازد منتشر شد.

۴۰ ماه در زندان‌ گوانتانامو

در زندان بگرام، ما مجبور بودیم که در مقابل سربازان زن و مرد آمریکایی لخت شویم و غسل کنیم. این عمل سنگین‌ترین تحقیر و توهین و بیعزتی برای ما بود که در مقابل چشمان چند نفر برهنه شویم. اولین باری که در این موقعیت قرار گرفتم …

مشروح مصاحبه ابولقاسم طالبی با نشریه راه

«قلاده‌های طلا» کمترین بخش گفت‌وگو با ابوالقاسم طالبی را به خود اختصاص داد. خاطرات بچه‌های انقلاب کم نمی‌آورد از آثار دراماتیک‌شان. و شاید چون در چنین ماجراها و فراز و فرودهایی زیسته‌اند و تجربه کرده‌اند، وقتی قصه می‌گویند یا می‌سازند هم حس همدلی و همراهی برمی‌انگیزاند.

طالبی: خانه سينما با شورشي‌ها هماهنگ شد

يك چفيه از جبهه داشتم که آن را روی سرم می‌انداختم و می‌رفتم در میان سبزها. در یکی از این تظاهراتها يك نفر چفيه من را روي زمين انداخت گفتم این را از زمان جنگ تا الان دارم، اگر سرجایش نگذاری گردنت را می‌شکنم.

تولید فرهنگی یا تجارت فرنگی در «راه» ۵۶

در سر مقاله این شماره با عنوان «تولید فرهنگی یا تجارت فرهنگی» می خوانیم: «فرهنگ کار نداریم و کار فرهنگی می خواهیم بکنیم. کار فرهنگی اگرچه فرهنگی است ولی کار است در هر صورت! و فصل مشترکی دارد با فعالیت کارگران معادن مس سرچشمه یا ذوب آهن اصفهان یا تراکتور سازی تبریز یا فولاد اهواز یا آلومینیوم سازی اراک یا نساجی مازندران یا …»

آسیب شناسی نقد ارزشی در عرصه فرهنگ و هنر

امروز جريانات نقد ارزشي و حزب‌اللهي، نيازمند يك بازنگري در خودشان هستند. نيازمند نقد رويكردهاي انتقادي خودشان هستند و هستيم. بياييم و نقد خودمان را نقد بكنيم.

«گندزدایی از نمکستان» در ویژه‌نامه انتخابات مجلس مجله «راه»

در این شماره راه بیش از چهل مقاله، گفت و گو، یادداشت، گزارش و… به مجلس شورای اسلامی اختصاص داده شده است تا معیارهای انتخاب اشخاص برای ورود به این نهاد قانونی شفاف تر شود.
«جمهوریت دینی و فرصت انتخابات» به قلم وحید جلیلی سردبیر نشریه پیرامون دلایل و پیامدهای بی اعتنایی به « جمهوریت » نظام در بحث های نظری راجع به حکومت دینی
«گندزدایی از نمکستان»؛ فراز و فرودهای ماجرای نظارت مجلس بر عملکرد نمایندگان
«بت عیار»؛ طنزنوشته‌ای شامل مجموعه سخنرانی های انتخاباتی دکتر سوارالدین آستان پناه که در نه دوره مجلس شورای اسلامی نامزد بوده است

ویژه نامه جنبش فتح وال استریت در ماهنامه «راه»

شماره ۵4ماهنامه فرهنگی- تحلیلی راه،ارگان دفترمطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با عنوان «ویژه نامه جنبش فتح وال استریت» منتشرشد. در سرمقاله این شماره، گزیده ای از نامه تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به گورباچف را با عنوان «باید به حقیقت روی آورد» به همراه بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در مورد جنبش فتح وال استریت با عنوان «این حرکت تا قلب اروپا خواهد رفت» را خواهید خواند. در ابتدای بخش گزارش مردمی، نامه معترضین وال استریت به مدیر پارک زاکوتی با عنوان «لطفا به بهانه نظافت پارک، اقدام خشونت بار نکنید» را با هم می خوانیم.