پدر بيداری يا عضو لژ بيداری در پنجره 184

شماره 184 هفته نامه خبری ـ تحلیلی «پنجره» با موضوع‌هایی همچون تشریفات و آداب دیپلماتیک، تربیت جنسی، از ژنو 2 سوری تا ژنو 3 ایرانی و بررسی جامع شخصیت سید جمال‌الدین اسدآبادی با عنوان «پدر بیداری اسلامی یا عضو لژ بیداری» منتشر شد.

«پنجره» نوروزی از دکه جمع آوری شد

صبح امروز ویژه نامه نوروزی پنجره از دکه های مطبوعاتی جمع آوری گردید.

«پنجره» این‌بار رو به نوری المالکی گشوده شد

«پنجره» گفت‎وگویی اختصاصی با نخست‎وزیر کشور عراق آقای «نوری المالکی» انجام داده است و موضع ایشان در مورد برخی مسائل مهم از جمله وضعیت سوریه، قرارداد‎های تسلیحاتی و نفتی عراق، موضوع بحث برانگیز منطقه فدرال کردستان عراق، روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران و … را جویا شده است که شماره 158 پنجره خواهید خواند.

پنجره ۱۵۴ بالاخره بعد از مدتی تاخیر منتشر شد

عده‎ای احسان نراقی را جاسوس ساواک خواندند و عده‎ای جاسوس جمهوری اسلامی؛ عده‎ای او را به وابستگی به رژیم شاه متهم کردند و عده‎ای به جمهوری اسلامی. در شماره جدید پنجره، ناگفته‌هایی از زندگی مرحوم احسان نراقی را خواهید خواند.

شیر دره پنجشیر به پنجره آمد

پنجره صدو پنجاه منتشر شد.

پرونده‎ای درباره دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی در «پنجره»

دکتر غلامحسین ابراهیمی‎دینانی، چهره ماندگار فلسفه و استاد بازنشسته دانشگاه تهران که بزرگ‎ترین افتخار خودش را شاگردی علامه طباطبایی می‎داند، نام ‎آشنایی برای عموم مردم و خصوصا علاقه‎مندان حکمت و فلسفه است. پرونده اندیشه صد و بیست و هفتمین شماره هفته‎نامه پنجره با آثار و گفتارهایی از دکتر احمد احمدی، رضا سلیمان حشمت ، دکتر غلامرضا اعوانی، کریم فیضی ،علی اوجبی ، دکتر سعید انواری، حسن سیدعرب و دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی به روش، منش و جایگاه فلسفی دکتر دینانی می‎پردازد.

سیاست ،اخلاق و ماکیاولیسم درشماره جدید «پنجره»

در بخش باشگاه اهل قلم پنجره 124 نیز خواننده مقالاتی از یوسفعلی میرشکاک، سیدمحمد روحانی، سعید زیباکلام، جواد محدثی، احمد رهدار، حیدر رحیم‎پور، حسین سوزنچی و امیرحسین نوربخش خواهید بود. همچون دیگر شماره‎های هفته‎نامه پنجره در صفحات متنوع خواندنی، فراسو، برون مرزی و مجله خبری نیز مهم‎ترین اخبار داخلی و خارجی به شکلی خبری تحلیلی منعکس شده‎اند.

عشوه‎های‌ اصلاح‎طلبان در «پنجره»

انتخابات ریاست جمهوری دهم و فتنه‎های پس از آن، محک بزرگی برای سنجش عیار بسیاری از سیاست‎مردان ایرانی بود، خاصه اصلاح‎طلبان، که بسیاری از ایشان در این آزمون، نمره مردودی گرفتند. طیف‎های مختلف این جریان با عشوه‎های سیاسی خود درباره آمدن یا نیامدن به صحنه انتخابات قصد مطرح کردن دوباره خود را در فضای سیاسی امروز ایران دارند. در صد و بیستمین شماره هفته‎نامه پنجره پرونده حضور اصلاح‎طلبان در انتخابات مجلس نهم مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.

بررسی ۶۰ سال مبارزه جنبش دانشجویی با استعمار انگلیس در «پنجره»

«شکار روباه» عنوان پرونده این شماره سرویس دانشگاه هفته‎نامه پنجره 118 است. در این پرونده به مناسبت ماجرای سفارت انگلستان، به بررسی 60 سال مبارزه جنبش دانشجویی ایران با استعمار انگلیس و (ایضا آمریکا)، پرداخته شده و خواننده گفتار آثاری از دکتر منوچهر آشتیانی، عماد افروغ و عباس سلیمی‎نمین خواهید بود. بخش برون‎مرزی تازه‎ترین شماره هفته‎نامه پنجره نیز به موضوعاتی چون پیروزی اسلام‎خواهان در مصر، اعتراف سیا به ناتوانی در برابر حزب‎الله، زاکربرگ و رؤیای نفوذ به چین، اختصاص یافته است

ویژه نامه قیام عاشورا، فرهنگ، فلسفه و پیام آن در «پنجره»

در شماره 117 هفته‎نامه پنجره، به شکلی مبسوط آن‎چه در مجلس ششم گذشت، با آثار و گفتاری از دکتر کاظم جلالی، حمیدرضا مقدم‎فر و مهدی فضائلی، مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار گرفته است. به مناسبت همزمانی با دهه اول محرم و همزمانی با دهه محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان و یارانش هفته‎نامه پنجره دوازدهمین ویژه‎نامه خود را در 32 صفحه به قیام عاشورا، فرهنگ، فلسفه و پیام آن، با رویکردی در جهت بصیرت‎افزایی در برخورد با ایام فتنه‎خیز، اختصاص داده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.