عار یا شعار، قمه‌زنی در ترازوی عقل و شرع

کتاب «قمه‌زنی سنت یا بدعت» تألیف حجت‌الاسلام مهدی مسائلی کتابی است که در آن به نقد و بررسی فقهی و اجتماعی قمه‌زنی پرداخته شده است. علی‌رغم پخش محدود آن، این کتاب تاکنون بیش از هفت چاپ از آن منتشر شده است. اما با این حال به تازگی مطالب کتاب مورد بازنویسی و ویرایشی اساسی قرار گرفته است، آن‌گونه که با توجه به مطالب جدید و تغییرات گسترده نسبت به ویرایش قبلی آن، این کتاب به زودی با نام جدید «عار یا شعار، قمه‌زنی در ترازوی عقل و شرع» توسط نشر آرما منتشر می‌شود.

هنوزمردم به روحانیت اعتماد دارند؟

تازه‌ترین کتاب محمدرضا زائری شامل مجموعه یادداشتی از او با عنوان «اعترافات» روانه بازار شد

«زخم داوود» داستان فلسطین است

فاطمه هاشم‌نژاد مترجم رمان «زخم داوود» گفت: امل در این رمان الگوی دختر مسلمان و مبارز فلسطینی نیست. زیرا نه مبارز است و خیلی هم به آن شکل مسلمان نیست. آدم‌های این کتاب بیشتر فلسطینی هستند و اسلام را به همان روش سنتی پذیرفته‌اند.

درختِ به، پیش از بهار رویید

هر کتاب باید چیزی به مخاطبش ببخشد. «درختِ به» با بهایی اندک، تجربه‌هایی تقدیم‌تان می‌کند. با هر روایتِ ساده‌اش، با هر قصهٔ دور از پیچیدگی‌اش به لایه‌ای از هزارتوی در هم پیچیدهٔ زندگی سرک بکشید و جای آدم‌هایی بنشینید که دور از شما، هم‌زمان یا پیش از شما به بازی زندگی تن داده‌اند.

مداحان،‌سخنرانان و مدیران هیأت‌ها چه بخوانند؟

نشر آرما برای این روزها یعنی روزهای عزاداری برای سید و سالار شهیدان کتاب‌های ویژه‌ای دارد که به کار همه می‌آید اما به کار مداحان و سخنرانان و مدیران هیات‌ها بیشتر.

لعن‌های نامقدس در تبیین «تبری» منتشر شد

متأسفانه این جریان با تحریف آموزۀ تبری از دشمنان دین، جامعۀ اسلامی و خصوصاً شیعه را به‌سمت تعصبات کور مذهبی و ایجاد دشمنی‌های بی‌فایده بین مسلمانان سوق می‌دهد. این درحالی است که این گونه برداشت از آموزۀ تبری برخلاف تعالیم مکتب اهل‌بیت- علیهم‌السلام- است و بسیاری از عالمان شیعه نیز آن را ناصواب می‌دانند.

امید مهدی‌نژاد «چای دو رنگ» دم کرد

انتشارات آرما به زودی کتاب «چای دو رنگ»، گفت‌وگوهای پینگ پنگی امیدمهدی نژاد با چهره‌های فرهنگی و سیاسی را منتشر می‌کند.

۱۲ راهبر شیعه در کتاب «نام‌ها و نهضت‌ها»

این کتاب به نقش دوازده نفر از علمای شیعه در راهبری خط بیداری اسلامی اشاره می‌کند. این «نام‌ها» بعد از جنگ‌های ایران و روس در قالب پنج نهضت، هویت اسلامی ایرانی را پاسداری کرده و اعتلا بخشیدند.

زائری و تاملات جدیدش درباره حجاب

ما مشکل‌مان این است عدل و قسط را رها کرده‌ایم. بدون تعارف در بین خود ما دروغ گفتن و غیبت کردن آنقدر قبح ندارد که بیرون بودن موی زن دارد. باید بپذیریم که اگر فردی حق کسی را بخورد و یا مثلاً رشوه بگیرد و … خروجی‌اش می‌شود این ظاهر مردم.

تیغ ممیزی بیشتر سر حزب‌الهی‌ها را می‌تراشد

مدیر نشر آرما با انتقاد از بی‌ضابطه بودن فرآیند ممیزی اظهار داشت: به باور من تیغ ممیزی این روزها تنها کله بچه‌های حزب‌الهی را می‌تراشد و ناشران دیگر خیلی راحت کتاب‌هایشان را منتشر می‌کنند.