پشت‌پرده‌‌های نشست اخیر اوپک

نشست اخیر وزرای اوپک با تثبیت سقف ۳۰ میلیون بشکه‌ای نفت پایان یافت و قیمت‌ نفت یک روز بعد از این تصمیم ۷ دلار در هر بشکه سقوط کرد تا چشم‌انداز نامطئنی از آینده بازار نفت پیش روی تولید‌کنندگانی مثل ایران قرار دهد.

ایران به دنبال نشست اضطراری اوپک نیست

بلومبرگ با اشاره به انتظار ایران از لغو تحریم‌ها طی گزارشی اینگونه تحلیل کرد که این کشور به رغم اینکه همواره مایل به افزایش قیمت‌ها در بازار نفت بوده، این بار به دنبال برگزاری نشست اضطراری اوپک نیست.

ونزوئلا خواستار نشست اعضای اوپک شد

رئیس جمهور ونزوئلا از فراخوان کشورش برای برگزاری نشست فوق‌العاده اعضای اوپک به منظور بررسی کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی خبر داد.

ایران رییس اوپک گازی شد

وزیران کشورهای صادرکننده گاز در نشست خود در مالابوی گینه استوایی ایران را به عنوان رییس نشست وزرای مجمع کشورهای صادرکننده گاز در سال ۲۰۱۳ انتخاب کردند.

ایران نباید مجالی به عربستان دهد

باید دستگاه دیپلماسی کشور و وزارت نفت تحرک داشته باشند که عربستان موفق به گرفتن دبیرکلی نشود. ظرفیت تولید بالای عربستان به اندازه کافی در اوپک برتری و تفوق برای این کشور ایجاد کرده است و اگر دبیرکل هم از عربستان باشد اوپک بیش از پیش در خدمت منافع کشورهای مصرف‌کننده قرار خواهد گرفت…

ايران عربستان را در نشست اخير اوپک ناكام گذاشت

فايننشال تايمز با اشاره به حفظ سقف توليد اوپك در نشست روز چهارشنبه اين سازمان نوشت ايران با همراهي 5 كشور ديگر عربستان را در رسيدن به اهداف خود ناكام گذاشت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.