اصراری برای حضور در کنفرانس ژنو ۲ نداریم

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سنگ‌اندازی‌های آمریکا برای جلوگیری از حضور ایران در کنفرانس ژنو2 افزود: ما اصراری برای حضور در کنفرانس ژنو 2 نداریم اگر شما می‌توانید مشکل را حل کنید.در کنفرانس ژنو یک هم ایران نبود و نتوانستید مشکل را حل کنید و شما نباید برای حضور ایران در این کنفرانس منت بگذارید.

اسد در قدرت باقی می‌ماند

منابع آگاه معارضان سوری تأکید کردند پیامی از کشورهای غربی دریافت کرده‌اند که بر اساس آن بعد از برگزاری نشست بین المللی برای حل و فصل بحران سوریه در ماه آینده، اسد از قدرت کنار گذاشته نخواهد شد و اقلیت علویان سوریه به عنوان بخشی از دولت انتقالی در قدرت باقی خواهند ماند. این منابع […]

دوم بهمن کنفرانس ژنو۲ برگزار می‌شود

سازمان ملل رسما 22 ژانویه را برای برگزاری نشست ژنو 2 که قرار است در آن وضعیت سوریه بررسی شود، تعیین کرد.

مخالفان سوریه: در ژنو 2 شرکت می‌کنیم

ائتلاف مخالفان سوریه صبح امروز (دوشنبه) موافقت خود را برای مشارکت در نشست «ژنو 2» اعلام کرد.

درخواست از ایران برای ورود در پرونده امام موسی صدر

عربستان ده‌ها هزار جنگجو را از همه جهان به سوریه فرستاده و 30 میلیارد دلار تاکنون برای سرنگونی نظام سوریه هزینه کرده و اکنون نمی‌خواهد بحران سوریه با گفت‌وگو به نتیجه برسد.

ظریف: به ژنو۲ دعوت شویم، شرکت می‌کنیم

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اگر از جمهوری اسلامی برای حضور در ژنو ۲ دعوت شود با عزم کمک کردن به یافتن راه حل سیاسی در این نشست حضور می‌یابیم.

جزئیات منتشر نشده از کنفرانس ژنو 2

توافق آمریکا و روسیه و تلاش آنها برای برگزاری کنفرانس ژنو و فشار بر معارضان مسلح در سوریه برای تن دادن به حضور در این کنفرانس نشان از بروز رویکردهای جدید در راه حل مسایل مربوط به سوریه دارد.

تاریخ برگزاری «ژنو ۲» تعیین شد

محافل دیپلماتیک در نیویورک تاریخ برگزاری کنفرانس ژنو۲ درباره سوریه را روز۲۲ اکتبر (۳۰مهر) اعلام کردند.

الابراهیمی: کنفرانس ژنو2 اکتبر برگزار می‌شود

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه خاطرنشان کرد: این امید زیاد وجود دارد که کنفرانس ژنو 2 در ماه اکتبر برگزار شود.

بهانه مخالفان سوریه برای لغو ژنو۲

در حالی که مخالفان سوریه اعلام کردند که پس از حمله شیمیایی به ریف دمشق برگزاری نشست ژنو 2 دیگر مطرح نیست، چین خواهان برگزاری هرچه سریعتر این نشست شد.