همکاری عربستان با القاعده در یمن

دوازدهمین روز حملات عربستان سعودی به یمن درحالی آغاز شده که حملات به مناطق مختلف این کشور ادامه دارد و منابع آگاه خبر دادند که سعودی‌ها درحال همکاری با تروریست‌های القاعده‌ای در استان حضرموت است.

انسان باید به دنبال نصیحت باشد

آیت الله قرهی در درس اخلاق خود گفت: یک معنای که اولیاء الهی برای «و قَبولٍ مِمن يَنصَحُهُ» تبیین کردند، این است که یعنی انسان باید به دنبال نصیحت باشد و هر کس، او را نصیحت کرد، بگوید: دستت درد نکند که نصیحتم می‌کنی. این خیلی مهم است؛ یعنی آماده پذیرش نصیحت است. نمی‌گوید: من خودم بالا رفتم و مطالب را طی کردم.

درخواست نصحيت حاج اسماعيل دولابي از يك شهيد

همين طور كه حاج آقا صحبت مي‌كردند فهميدم ايشان، ابراهيم را خوب مي‌شناسد ايشان كمي با ديگران صحبت كرد. وقتي اتاق خالي شد رو كرد به ابراهيم و با لحني متواضعانه گفت: آقا ابراهيم ما رو يه كم نصيحت كن!

در تحقق محاربه سلاح شرط نیست

ایشان «بغی» را چهارمین روش اعتراض خواند و اضافه کرد: در تفسیر امروزی بغی به معنای شورش است؛ در حقیقت تعبیر امورات قرآنی این است که اگر اتفاقی بین افرادی که مدعی ایمان هستند، رخ داد باید اصلاح شود، اما اگر به قاعده و موازین باز نگشتند، آنوقت شما مقابله و مقاتله کنید و بجنگید با کسانی که بغی را ادامه می‌دهند و حاضر به تبعیت از موازین نیستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.