جدیدترین جزئیات پهپاد سرنگون شده اسرائیلی

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در توضیح جزئیات پهپاد ساقط شده رژیم صهیونیستی در ایران گفت: “پهپاد ساقط شده از نوع هرمس و ساخت رژیم صهیونیستی است”. اما جزئیات بیشتر این هواپیما چیست؟

انهدام پهپاد اسرائیلی در آسمان ایران

هواپیمای منهدم‌شده از نوع پنهانکار و رادار گریز بوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت

نامه ۱۲ هزار نفر از نخبگان به رئیس رسانه ملی برای برگزاری مناظره هسته ای

پس از اینکه بیش از 12 هزار نفر از اساتید دانشگاه، دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه با امضای طوماری از ضرغامی رئیس رسانه ملی ‏خواستند مناظراتی در رابطه با مذاکرات هسته‌ای در صدا و سیما ترتیب دهد، میزگردی با عنوان «بررسی ابعاد مختلف توافقنامه ژنو و مذاکرات جامع»‌ با حضور چهار تن از نمایندگان نامه 12هزارنفری نخبگان به رئیس صدا و سیما برگزار شد.

مذاکره پس از کسب تکلیف از رهبری آغاز شد

وزیر امور خارجه پیشین کشورمان تاکید کرد: در زمینه مذاکره با آمریکا، نخستین بار ما برای کسب اجازه، نزد مقام معظم رهبری رفتیم و ایشان شرط گذاشتند که مذاکرات فقط در زمینه هسته‌ای باشد و ما در آن زمان کار را شروع کرده بودیم.

ایران اکسیدسازی 5 درصد را هم آغاز کرد

مقرر شده است که ایران به محض آغاز به کار خط تبدیل UF6 به UO2 باید مواد 5 درصدی را هم که از تاریخ 3 آذر 92 (24 نوامبر 2013) –روز امضای توافق ژنو- به این سو تولید کرده اکسید کند یا در واقع، عملا از بین ببرد.

غنی‌سازی ۵ درصد برای دنیا باورکردنی نبود

ماه آینده دو تا خبر خوب در اردیبهشت ان شاء الله خواهیم داشت. اول سامانه پرتو دهی را درآذربایجان شرقی بناب افتتاح خواهیم کرد که یک تحولی است برای تولیدات کشاورزی آن منطقه تا تولیدات کشاورزی از بین نرود بعد تکثیر این سامانه‌های پرتو دهی در جاهای دیگر کشور داریم. یکی هم یک پروژه بسیار ارزشمندی است که ما برای وزارت بهداشت داریم انجام می‌دهیم آنجا هم سانتریفیوژ دارند برای داروسازی و سرم سازی که مشکلاتی داشتند که داریم ان شاء الله آن را هم حل می‌کنیم.

مهمترین دستاوردهای علمی هسته‌اي ایران

جمهوری اسلامی ایران در روز 20 فروردین ماه 1385 از طریق افتتاح پروژه راه اندازی دومین مجموعه جدید سانتریفیوژهای تأسیسات هسته‌ای نطنز با ورود به مرحله صنعتی غنی سازی اورانیوم، به بزرگترین دستاورد فناوري تاریخ خود دست یافت.

جنتی:اخراج حزب‌اللهی‌ها مشکل ایجاد می‌کند

به من گفتند که در سازمان انرژی اتمی، بعضی از جوانان حزب اللهی را کنار زده اند و من هم به این موضوع انتقاد کردم. بعد آقای دکتر صالحی که مرد بسیار خوب و متدینی است که واقعا من هم ایشان را قبول دارم، با تعدادی از معاونین‌شان نزد من آمدند و گفتند این که به شما گفته اند که جوانهای حزب اللهی را اخراج کرده اند، درست نبوده و اینها خودشان از سازمان رفته اند و ما کنارشان نزدیم.

«تبریک و تملق» راز بقا در صنعت هسته‌ای

معاونت امنیت این سازمان متنی را تهیه و به ایشان ارائه کرده که کارکنان با امضای آن تغییرات و انتصابات جدید سازمان انرژی اتمی را به ریاست این سازمان تبریک می‌گویند، تبریکی که به نظر می‌رسد شرط تمدید قرارداد پرسنل صنعت هسته‌ای در سال جدید است.

یاوه‌گویی نتانیاهو درباره‌ی مذاکرات هسته‌ای

نتانیاهو همچنین در اظهارات اخیر خود و در ادامه‌ی تلاش‌های این رژیم برای جلوگیری از فن‌آوری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران گفت هدف از مذاکرات هسته‌ای با تهران باید رساندن تعداد سانتیریفیوژها و غنی‌سازی در ایران به «صفر» باشد.