جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

امروز کشور نیازمند نظارت عالی است نه وضع قوانین/ نظارت بر دستگاه در کشور ضعیف است/ فساد همیشه از بالا به پایین شروع می‌شود/ با تمام توان در حال رصد وزرای جدید هستیم

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه باید مبارزه با فساد شبکه‌ای و فراگیر شود، گفت: فساد همیشه از بالا به پایین شروع می‌شود و یک مدیر جزء هیچ‌وقت جرت انجام فسادی را ندارند.

نظارت بر سخنرانی‌های مذهبی

دولت بحرین وزارت‌های کشور و دادگستری را مأمور تدوین قوانین و سازوکارهایی برای نظارت بر سخنرانی‌های مذهبی در مساجد کرد.

آیا تجمیع قدرت همیشه فسادآور است؟

مهمترین تکیه گاه نظارت های طولی، «احاطه ی ناظر بر نظارت شونده» است. در این نوع نظارت، هرچه «احاطه ی ناظر» کاملتر باشد، زمینه ی نظارت با دقت کاملتر فراهم میشود. نیروهای مسلح ایران از طرق گوناگون از جمله انتصاب فرماندهان کل، تحت نظارت دقیق ولی فقیه اند.

وزارت ارشاد، تئاتر را به حال خود رها کرده است؟

نهایتا هم مرگ طبیعی او در اثر یک حادثه در تلاش برای فتح یک قله، به صورت کاملا بی‌ربط به جمهوری اسلامی و مسئولین حکومتی نسبت داده می‌شود. عدم اثبات فتح یک قله دیگر توسط وی و تیم همراهش به فدراسیون کوهنوردی هم دستمایه توهین به مسئولین کشور می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌های کشور اسلامی نیستند

آیت الله نوری همدانی با انتقاد از اینکه چرا در قیمت گذاری‌های کالا نظارت و اشراف وجود ندارد، افزود: در اروپا کار‌شناسان بر اجناس قیمت گذاری می‌کنند و قیمت اجناس در همه جا یکسان است اما در کشور ما بر قیمت‌ها نظارت و کنترل وجود ندارد و قیمت‌ها دل بخواهی شده و این به تحریم مربوط نمی‌شود.

افزایش ۸ تا ۱۲درصدی قیمت کالاهای ‌اساسی

خیز افزایش ۸ تا ۱۲ درصدی قیمت کالاهای اساسی در عمده فروشی‌های شهر که تا به دست مصرف کننده برسد سر به ۲۰ درصد هم می‌زند، جای خالی تنظیم بازار را در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی به خوبی نمایان می‌کند.

مجلس درپي اصلاح «صدا و سيما» است

عملكرد كيفي سازمان صدا و سيما و وضعيت نامطلوب اقتصادي، اين سازمان را حالا در يك قدمي اصلاحات اساسي قرار داده است.

نظارت مجلس بر صدا و سیما بیشتر می‌شود

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبری از اینکه این کمیسیون قرار است در سال 93 نظارت بیشتری بر صداوسیما داشته باشد، سخن گفت.

حق کمیسیون بنگاه‌های مسکن چقدر است؟

این روند انگار به رویه ای همه گیر بدل شده است و نهاد های صنفی برای آنکه بتوانند با آرامش کامل نرخ های خود را توجیه کنند. چند روز پیش دوستی که برای خرید ملک اقدام کرده بود در روز عقد قرارداد، نرخ نامه ای را نشان داد که اتحادیه مشاورین املاک برای تعیین میزان حق المشاوره به بنگاههای ملکی تهران ابلاغ کرده بود. سئوال این بود که براساس این نرخ نامه چگونه می توانیم نرخ ملک مورد معامله را تعیین کنیم؟

آقای وزیر حاضرید با خانواده‌تان این فیلم را ببینید؟

فیلمی که با نمایش صحنه‌های وحشیانه قتل باعث تکدر خاطر بسیاری از خانواده ها شد، که با خیال راحت به اتفاق فرزندان به سالن سینما رفته بودند تا به دلیل اعتمادی که به دستگاه‌های نظارتی دارند شاهد فیلمی بدون محتوای آزاردهنده باشند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.