پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

چقدر از آموزش عالی رایگان است؟

بر اساس 2 اصل اساسی قانون اساسی دولت موظف به تعمیم آموزش عالی رایگان برای همه اقشار جامعه است اما با انتشار میزان ظرفیت دوره های روزانه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی به عنوان تنها دوره های رایگان آموزش عالی، مشخص می شود که قشر نازکی از داوطلبان کنکور مشمول این قانون می شوند.

۲دانشگاه غیردولتی منحل شد

شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد پردیسهای دانشگاهی در ۵ دانشگاه کشور موافقت کرد.

دانشجوی پولی خلاف نقشه جامع علمی کشور و روح قانون اساسی است

بندهای بسیاری در نقشه جامع وجود دارد که منطق این نوع پذیرش در دانشگاه را زیر سوال می برد به عنوان مثال «3.عدالت محوری ، پرورش استعدادها و دستیابی همگان به خصوص مستضعفان در حوزه ی علم و فناوری ، و تقویت خلاقیت ، نوآوری و خطر پذیری در علم» این بند به عنوان یکی از ارزش ها و جهت گیری های کلی علم و فناوری کشور بیان شده است و مثال های بسیاری از این جنس که به عنوان جایگزین ایده این نوع پذیرش در دانشگاه مطرح است.

وقتی قالب‌گرایی محور شد، نباید توقع داشت انسان‌ها خلاق بمانند

عماد افروغ در گفتگویی به نقد و بررسی عملکرد متولیان آموش عالی و مباحثی همچون آزاداندیشی، اسلامی کردن دانشگاه‌ها و…. پرداخت.

کارآمدی تدریس و ارزشیابی‌های دانشگاهی در «ثریا»

در ادامه موضوع هفته گذشته ثريا در برنامه اين هفته نيز ابعاد تازه‌اي از وضعيت تدريس اساتيد و نظام آموزشي دانشگاه‌ها بررسي خواهد شد. در اين برنامه دانشجويان به ارزيابي اساتيد خود خواهند پرداخت و كيفيت امتحانات دانشگاهي و ارتباطشان با محتواي آموزشي نيز نقد خواهد شد.

كيفيت تدريس اساتيد دانشگاه در دوربين ثريا

در برنامه‌ی اين هفته، در کنار پخش گزارش‌هایی از نظرات دانشجويان چندين دانشگاه كشور از نحوه‌ی تدريس اساتيدشان، روش‌هاي فعلي تدريس در دانشگاه‌ها، مفيد و كاربردي بودن مطالب علمی آموزش داده شده به دانشجويان و ميزان بازدهی خروجي دانشگاه‌هاي كشور در حل مسائل و مشكلات كشور بررسی خواهد شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.