پروازهای چارتری مجوز دارند؟

در حالی تا دو سال پیش از پروازهای چارتری به‌عنوان ریشه فسادهای صنعت حمل‌ونقل هوایی یاد می‌شد و مجوزی از سوی سازمان هواپیمایی برای این پروازها صادر نمی‌شد که در ماه‌های اخیر پرواز چارتر تبدیل به آفتی در صنعت حمل‌ونقل هوایی شده است.

نظام بانکی ایران شبیه «پادشاه لخت» است

بانک در يک تعريف درست جايي است که سپرده هاي مردم را جمع آوري مي کند و کارمزد اندکي برمي دارد و سپرده هاي مردم را به توليد تزريق مي کند و باعث ايجاد توليد و اشتغال مي شود و اين به استقلال اقتصادي ختم مي شود اما در تعريف سرمايه دارانه آ ن به دنبال سود بيشتراست به روش هاي مختلف تلاش مي کند که اين پول به توليد نرود چون در کشور ما سود توليد در مقابل دلالي کمتر است

رهائی علم اقتصاد از دست اقتصاد دانان

علم اقتصاد آن گونه که امروز در کتب درسی ارائه و در کلاس‌های درس آموزش داده می‌شود نمی‌تواند کار زیادی برای مدیریت کسب وکار و حتی کمتر از آن برای کار آفرینی انجام دهد. میزان دور افتادگی علم اقتصاد از روال عادی زندگی، نامتعارف و باعث تاسف است.

مدلی از سیاست گذاری اقتصادی در صدر اسلام

زمانی که پیامبر (صلی الله علیه وآله وسلم) به مدینه هجرت فرمودند، در زمینه‌های مختلفی به اصلاح وضعیت این شهر پرداختند. یکی از اصلاحاتی که در زمینهٔ اقتصادی، در مدینه انجام دادند، اصلاح وضعیت بازار مدینه به عنوان اصلی‌ترین نهاد اقتصادی حکومت نوپای اسلامی بود. این اصلاحات برای اقتصاد ایران بسیار درس آموز است.

سرلشگر جعفری: برخی‌ در برابر فشارهای دشمن بریده‌اند

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن همه توان خود را علیه ایران اسلامی در جنگ اقتصادی گذاشته و فشارها را مضاعف کرده، گفت: برخی‌ها در برابر این فشارها بریده‌اند و نظرهای دیگری را بیان می‌کنند.

اقتصاد مقاومتی یعنی نه‌گفتن به اقتصاد شل و مفت‌خوری

با دو تا تحریم کمرتان را بشکنند آن وقت می‌گویید غلط کردم! اصلا هسته‌ای هم برای شما؛ خب نمی‌توانید تهاجم کنید. پس باید اقتصادتان را از داخل با کار و تولید و زحمت و ریاضت و اقتصاد مقاومتی تقویت کنید. اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد شل و مفت خوری نه.

آیا افشای نام مفسدان، اثر اقتصادی دارد؟

انتقاد دادستان کل کشور از اسامی مخفف متهمان فساد بزرگ بانکی بار دیگر مساله افشای نام مفسدان اقتصادی را بر سر زبان‌ها انداخته است. چرا نام سلطان‌ها و مافیاهای اقتصادی برای مردم تا این اندازه مهم است؟ آیا افشای آن‌ها مفید است یا عدم افشای آن؟

تاملی بر اقتصاد مقاومتی

به نظر مفهوم اقتصاد مقاومتی از جمله مفاهیم منحصر به فردی است که در اقتصاد ایران به واسطهٔ تحریم‌های متنوع و متعدد دشمنان قابل بحث می‌باشد و به تعبیر برخی صاحب‌نظران چه در عرصه نظر و چه در عرصه عمل سابقه‌ای در دنیا ندارد…

اقتصاد دانش‌بنیان، جایگزین اقتصاد نفتی

نگاهی به ابرقدرت‌های شرق و غرب این واقعیت را به خوبی به ما نشان داد که عامل اصلی این قدرت، نه سرمایهٔ اقتصادی، بلکه قدرت فناوری و علم است. به همین خاطر است که رهبر معظم انقلاب به این مباحث عنایت ویژه‌ای داشته و دارند و می‌فرمایند اقتصاد جهانی، اقتصاد مبتنی بر دانش است؛ یعنی ما اگر بخواهیم ثروتمند شویم، نفت برای ما ثروت نمی‌آفریند، بلکه دانش ثروت‌آفرین است.

اقتصاد مقاومتی، اقتصاد جنگی نیست!

یک کارشناس اقتصادی گفت: از جمله راهکارهای ارائه شده مقام معظم رهبری، توصیه‌های بسیار مهم در حوزه مدیریت اقتصادی کشور بود، اما متأسفانه پس از طرح هوشمندانه راهبرد اقتصاد مقاومتی از سوی ایشان، این روز‌ها این راهبرد به شعاری تبدیل شده که حتی برخی مسئولان هم به اشتباه آن را با «اقتصاد جنگی» و غیره اشتباه گرفته و در اظهار نظرهای خود آن را به کار می‌گیرند.