گزارش بهداشت نیوز از همایش ملی دستاوردهای نظام سلامت: مقایسه ی وضعیت نظام سلامت کشور قبل و بعد از انقلاب کمیته سلامت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پنج شنبه ۲۹ آذر همایشی ملی با عنوان “دستاوردهای نظام سلامت” برگزار کرد. در این مراسم چهره های ملی چون دکتر حسینعلی شهریاری، دکتر علیرضا مرندی ، دکتر […]

تحصیل دانشجویان در دانشگاههای نامعتبر

وزیر بهداشت با انتقاد از خروج دانشجویان علوم پزشکی از کشور و انتقال آنها به دانشگاه‌های نامعتبر کشورهای دیگر گفت: چرا باید فرزندان ایرانی به دلیل تحصیل مجبور به ترک کشور شوند و در دانشگاه‌های امارات، ترکیه، مالزی و… تحصیل کنند.

تقدیر جنبش عدالت‌خواه از مهران مدیری

تخلفات جامعه پزشکی و بی عدالتی گسترده در بخش سلامت چنان رو به گسترش است که مردم را از اصلاح وضع موجود نا امید ساخته است.

بررسی سلامت محصولات غذایی

شعار امسال روز جهانی بهداشت، «ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره» نامگذاری شده تا اهمیت موضوع سلامت تغذیه مردم، بیش از پیش مورد توجه کشورهای دنیا قرار بگیرد.

نقدی بر اعتراض نظام پزشکی بر در حاشیه

از پزشکان توقع می رود که از این سریال در جهت بالا بردن سطح کیفی خدمات پزشکان مملکت استفاده شود تا اگر موارد معدودي هم از اين جامعه باعث بي آبرويي سايرين مي‌شوند به صراحت با آن ها برخورد شود.نه این که به حرکت های نخ نمایی مثل اعتراض های این گونه ای و تجمع مقابل صدا و سیما روی آورند.

بیمه‌های تکمیلی شرکت‌های بیمه را به کما می‌برد؟

در گام سوم طرح تحول نظام سلامت، طرح اصلاح و تغییر ارزش نسبی خدمات درمانی و پزشکی در دستور قرار گرفت و عملا با تغییر کتاب کالیفرنیا، نرخ هزینه‌های پزشکی با تغییر مواجه شد و با طرح جدید، هزینه‌های پزشکی تا ۲.۵ برابر افزایش یافت.

کمبود مالی مشکل اصلی نظام سلامت است

مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: ۸۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور داریم که تعداد زیادی از آنها فرسوده شده اند، البته ۴۶ هزار تخت بیمارستانی نیز در حال ساخت است که بخشی از آنها جایگزین بیمارستانهای فرسوده هستند.

مبانی‌برنامه ششم در حوزه‌سلامت اعلام شد

مشاور وزیر بهداشت گفت: برنامه ششم توسعه در حوزه سلامت در حال تدوین است، تأکید بر تولیت وزارت بهداشت در نظام سلامت، تجمیع منابع بیمه‌ها، ادامه مسیر طرح تحول سلامت و اصلاح برنامه پزشک خانواده از اصول محوری این برنامه است.

دانشگاه ایران ضربه خورد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: به زودی مراکز رشد تحقیقات در علوم پزشکی آغاز به کار می‌کنند، 3 مرکز تحقیقاتی در یک پژوهشکده ادغام می‌شود و پارک علم و فناوری در شهرستان ملارد که به تازگی ایجاد شده با مجوز وزیر علوم کار خود را آغاز می‌کند.

بررسی چراغ خاموش طرح تحول در نظام سلامت در برنامه ثریا

در رسانه ها مدام این موضوع مطرح می شود که این افزایش تعرفه ها به هیچ عنوان بر دوش مردم نخواهد بود، عنوان کرد: اما با توجه به منابع این هزینه ها از محل مالیات بر ارزش افزوده ، افزایش قیمت حامل های انرژی مثل بنزین ، از محل افزایش حق بیمه ای که مردم پرداخت می کنند و نیز بودجه دولتی و مرحله دوم هدفمندی یارانه ها که قرار بود یارانه ها افزایش پیدا کند و این اتفاق نیفتاد و در عوض برای بخش سلامت هزینه شد بنابراین همه این موارد و بی عدالتی ها در نهایت از جیب مردم کسر خواهد شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.