پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

سازشکاران خط سازش در ایران به بهشت نمی روند (بخش پایانی)

جریان سازش در کشور تلاش می کند تا حرکت ملت در مسیر انقلابی گری و مبارزه با نظام سلطه را افراطی گری دانسته و با شعار پرهیز ازدشمن تراشی و عقلانیت و تعامل با جهان نظام اسلامی و ملت رسید ایران را در جهت عدول از اصول و مواضع انقلابی خود قرار دهد به عبارت دیگر با شعار “ما پشیمانیم” کشور را به سمت و سوی غرب و خصوصا آمریکا هدایت کند

برخی‌ به‌ دنبال تفسیر رحمانی از نظام سلطه‌اند

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با بیان اینکه برخی‌ها در کشور به دنبال تفسیر رحمانی برای نظام سلطه هستند، گفت: ما سلطه‌گران و دولت‌های تأسی‌کننده از نظام سلطه را «اشداء علی‌الکفار» تعبیر می‌کنیم.

اروپامداری؛ چرا غرب آسیا خاورمیانه نامیده شد؟

گفتمان اروپامداری تلاشی در جهت مركز قرار دادن غرب در الگوی عام نظام جهانی محسوب می‌شود. چنین رویكردی بیانگر آن است كه اروپامداری طرحی برای احیای مركزیت جهان غرب محسوب می‌شود. برخی از گروه‌ها و شخصیت‌های اسلام‌گرا اروپامداری را به‌عنوان عامل تداوم نظام سرمایه‌داری و برتری‌گرایی جهان غرب تلقی می‌كنند.

اینها «شرّ دوست» هستند نه بشر دوست!

مرحوم آیت‌الله العظمی بهجت می‌فرماید: آشکار است که مخالفان ائمه(ع) مخالف علم و عقل بوده و مسابقه جهان‌خواران ذاتاً برای پیشرفت دانش و فرهنگ نیست، بلکه منظور اصلی آنها سلطه‌جویی و چپاول است.

چامسکی: هيمنه آمريكادرحال ازبين رفتن است

نوام چامسکی با تاکید بر اینکه آمریکا در ۱۰ سال گذشته با مشکلات بزرگی در رهبری خود مواجه بوده، معتقد است که هیمنه آمریکا به شدت در حال فروپاشی است.

بررسی نظام قدرت در هندسه ژئوپلیتیك جدید

در هندسهٔ ژئوپلیتیکی جدید، هژمونیک‌گرایی آمریکا با نشانه‌هایی از واکنش متقابل فراگیر روبه‌رو گردیده است. آمریکا برای کنترل نیروهایی که مخالف نظام سلطه هستند، تلاش دارد تا گروه‌های مختلف مقاومت را از یکدیگر تفکیک نماید و اختلافات درونی آنان را به تضاد تبدیل کند، هویت اسلامی که دارای انگیزهٔ مقاومت فراگیرتری می‌باشد را تضعیف سازد.

در حال حاضر منطق و عقلانیت بر رفتار غربی‌ها حاکم نیست.

عضو هيئت علمی دانشگاه تهران در تحليل توجه ويژه غرب به فتوای رهبر معظم انقلاب در رابطه با حرمت سلاح هسته‌ای گفت: از يك طرف غربی‌ها به فتوای مقام معظم رهبری به عنوان يك تضمين نگاه می‌كنند و از طرفی در قالب يك بحث تبليغاتی می‌خواهند وانمود كنند كه بالاخره فشارهای ما ثمر داده است.

پیوند اقتدار و استکبارستیزی در دكترین سیاست خارجی آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای

در دكترین آیت‌الله خامنه‌ای اساس سیاست خارجی این است كه ایده‌ی مخالفت با سلطه‌گری و سلطه‌پذیری را به ‌عنوان یك ستون مسأله در فضای سیاست بین‌المللی در سطح دولت‌ها و ملت‌ها استقرار دهیم و این فكر را در دنیا ترویج و منعكس نماییم.

مدیریت «جامعه مصرفی» را چه کسانی خط می‌دهند؟

ما در حریم خانه‌هایمان با صنعت تبلیغات تجاری به یك معامله شیطانی مبادرت ورزیده‌ایم: «سیل بی‌پایانی از برنامه‌های رایگان را برای ما پخش می‌كند و در عوض به اجازه و رضایت خود ما دوازده دقیقه از هر یك ساعت را به تبلیغ مصرف‌گرایی می‌پردازد.» آگهی‌های تبلیغاتی روی اعصابمان راه می‌رفت اما در ازای برنامه‌های مجانی كه تلویزیون برایمان …

اداره دنیا توسط غرب با تولید عرفان‌های کاذب

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: غرب عرفان‌های بی‌شماری را تولید کرده و با این عرفان‌های کاذب دنیا را اداره می‌کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.