حماقت بی‌عرضه‌های غربگرا

حماقت بی‌عرضه‌های غربگرا سبب شد اروپایی‌های مکار حتی سیاست نفت_دربرابر_غذا و دارو که کف تعهدات انسانی و حقوق بین‌الملل است را به اسم INSTEX به واداده‌ها غالب کنند

نفت در برابر غذا راه اندازی شد!

رسانه‌های آلمان اعلام کرده‌اند که کانال مالی اروپا با عنوان INSTEX برای مبادلات تجاری با ایران راه اندازی شد. اما متاسفانه چنانکه پیش بینی کرده بودیم، کارکرد این کانال مالی محدود به مبادلات غذا و دارو است؛ مبادلاتی که پیش از راه‌اندازی این کانال نیز جاری بوده و چنانکه در جدول فوق مشاهده می‌شود، ایران […]

نفت در برابر غذا

با ابعاد جدید طرح اتحادیه اروپا آشنا شوید

وزارت نفت باید مکلف به فروش بخشی از نفت از طریق بورس باشد+عکس

در مرحله اول عرضه نفت در بورس یک میلیون بشکه به صورت آزمایشی عرضه شد که متاسفانه علی رغم وجود الزامات و چارچوب های قانونی، وزارت نفت به بهانه صدور مجوز از سوی شورای عالی اقتصاد فروش نفت را به مدت یک ماه تعلیق کرد و اکنون نیز که دوهفته از مصوبه شورای سران گذشته است کماکان ماجرا متوقف شده و پیگیریی انجام نشده است.

سه نقد اساسی بر ایرادات مطرح شده به بورس نفت

منتقدان عرضه نفت در بورس و مشارکت بخش خصوصی در صادرات آن با طرح ایراداتی مانند قیمت‌شکنی در بازار نفت، نیاز بانک مرکزی به درآمد دلاری و ایجاد حراج در سازوکار بورس به دلیل انحصار عرضه‌کننده کارآیی این روش برای مقابله با تحریم‌های نفتی را زیرسوال می‌برند؛ در حالی که همه‌ی این اشکالات قابل چاره‌جویی است.

دور زدن تحریم های نفتی با راه اندازی بورس نفت

چرا دولت از ظرفیت فروش ریالی نفت در بورس استفاده نمی کند؟

پرداخت دومین قسط از بدهی هند به ایران

منابع آگاه خبر دادند که دولت هند دومین قسط ۷۰۰ میلیون دلاری از بدهی‌های نفتی خود به ایران را پرداخت کرده است.

ایران آماده صادرات ۶ میلیون بشکه نفت

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی با اشاره به افزایش توان عملیاتی صادرات نفت ایران تا سقف ۶ میلیون بشکه در روز، اعلام کرد: ایران هیچگونه نفت روی آب بدون مشتری در ترمینال‌های خلیج فارس ندارد.

طمع نفت؛ دلیل اصلی تجاوز به یمن

عربستان از زمان تاسیس وارد جنگ‌های زیادی علیه یمن شده است که تقریبا هدف از همه آنها اشغال بخشی از خاک یمن بوده است. جنگ 1934 که به اشغال استان‌های جیزان، عسیر و نجران انجامید و سلسله جنگ‌های دهه‌های هفتاد که اشغال مناطق الودیعه و الشروره را در پی داشت؛ تجاوز کنونی عربستان به یمن نیز از این قاعده مستثنی نیست و هدف اصلی این بار استان نفت خیز حضرموت است.

فروش نفت را به بخش خصوصی بسپارید

فعالان اقتصادی در نامه‌ای ۳۶ بندی به معاون اول رئیس جمهور خواستار لغو مصوبه‌های خاص دوران تحریم، حذف نظام قیمت‌گذاری دولتی و ایجاد امکان صدور فرآورده‌های نفتی توسط بخش خصوصی شدند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.