واکاوی ادعای دولتمردان آمریکایی برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران؛ از حرف تا عمل

دولت آمریکا در تلاش است میزان صادرات نفت ایران را به صفر برساند، اما شواهد حاکی از آن است که راه سختی برای پیاده سازی هدفش در پیش دارد.

نفت ایران رقیب شرکت‌های آمریکایی

گزارش کمیته انرژی سنای آمریکا تاکید کرد: علی‌رغم اینکه نفت خام آمریکا جایگزین «تمام عیاری» برای نفت ایران نیست اما اگر ممنوعیت صادرات نفت آمریکا را برندارید، نفت ایران می‌تواند به زودی در بازارهای جهانی که اغلب بر روی شرکت های نفت آمریکا بسته است، رقابت کند.

ایران جذاب‌ترین بازار نفت جهان شد

یک مقام ارشد وزارت نفت با تشریح برگ برنده‌های جدید نفتی ایران در دوران لغو تحریم‌ها از ایران با ۲۰۰ میلیارد دلار فرصت سرمایه گذاری به عنوان جذاب ترین بازار نفتی جهان نام برد.

آقای زنگنه! به دشمنِ خونخوار امتیاز ندهید

تحریم خرید نفت ایران، تعلیق دارائی های بانک مرکزی، تحریم سویفت بانکی و ممنوعیت مبادلات بین بانک های ایرانی در اروپا، مسدود کردن تمامی اعتبارات بانکی کوتاه مدت به ایران، ممنوعیت واردات گاز ایران و صادرات بسیاری از فلزات، محدودیت‌ها در ارسال قطعات و فناوری‌ها به ایران، تحریم حمل و نقل هوایی و دریایی و بیمه و نیز تحریم ده‌ها نهاد و شخصیت داخلی تنها بخشی از تحریم های اروپا علیه ملت ایران بوده است.

هند پول نفت ایران را به دلار نمی‌دهد

یک مقام ارشد وزارت دارایی هند با اشاره به سفر هیئت نمایندگی ایران به این کشور برای تعیین نحوه پرداخت اولین پول نفت گفت: دهلی‌نو فعلا پرداخت پول نفت ایران به دلار را آغاز نخواهد کرد.

خریداران نفت ایران از تحریم‌ معاف شدند

آمریکا برای چهارمین بار ۱۰ کشور اروپایی به همراه ژاپن را از تحریم‌های نفتی خود علیه ایران معاف کرد.

موافقت ترکیه و مصر با پیشنهاد نفتی ایران

معاون وزیر نفت از موافقت کشورهای مصر و ترکیه با پیشنهاد ایران مبنی بر تاسیس اوپک پتروشیمی خبر داد و اعلام کرد: به زودی مذاکرات با چندین کشور اسلامی با محوریت زمان‌بندی و ساز و کار تدوین اساسنامه و راه اندازی دبیرخانه مجمع کشورهای تولیدکننده پتروشیمی تشکیل می‌شود.

تلاش کنگره آمریکا برای تحریم کامل نفت ایران

گروهی از قانونگذاران و تحلیلگران آمریکایی به عنوان بخشی از کمپین بین‌المللی علیه برنامه هسته‌ای ایران، تمامی تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا خرید نفت و گاز ایران را به طور کامل ممنوع کنند.

انگیزه ‌اروپایی‌ها‌ برای ‌‌خرید نفت ‌ایران

برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی،‌ قراردادهای شبه مشارکت در تولید نفت به شرکت‌های هندی برای توسعه بعضی میادین ایرانی خلیج‌فارس پیشنهاد شده است.

پول نفت بلوکه شده ایران در اروپا آزاد شد

وزیر نفت با تشریح توافق جدید ایران با شرکت انگلیسی شل برای وصول مطالبات معوق نفتی از این شرکت اروپایی، اعلام کرد: با مجوز جدید اتحادیه اروپا و سازمان ملل به زودی بدهی چند میلیارد دلاری ایران از این شرکت انگلیسی اخذ می شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.