چرا فقط پالایشگاه‌های ایران سودده نیستند؟

تولید زیاد نفت کوره در پالایشگاه‌ها، غفلت از توسعه و ساخت پتروپالایشگاه‌ و شیوه غلط محاسبه درآمد شرکت ملی نفت باعث سال‌ها رکود در صنعت پتروشیمی ایران شده است.

هدر‌رفت 1.5 میلیون لیتری بنزین و نفت خام را از طریق مجلس پیگیری می‌کنم

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مورد هدر رفت 1.5 میلیون لیتری بنزین گفت: این موضوع را از طریق مجلس پیگیری خواهم کرد.

شرکت‌های نفتی اسپانیا بازمی‌گردند

سفیر کشور اسپانیا با اشاره به سفر سه وزیر کشور اسپانیا به ایران، از تمایل کشورش برای خرید نفت خام از ایران خبر داد.

نفت ۳۹ دلاری هم ثبت شد

وزارت نفت ونزوئلا اعلام کرد: بهای نفت خام این کشور در بازارهای جهانی به کمتر از ۴۰ دلار در هر بشکه رسیده است.

ورود دفعی درآمد نفت به اقتصاد متوقف شود

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران گفت:برای دستیابی به اقتصاد بدون نفت، باید برنامه اقتصاد را برپایه‌ درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اقتصادی مبتنی بر دانش فردی تدوین و در مقابل، جلوی ورود دفعی جریان درآمدهای نفتی را گرفت.

مختصات همکاری اقتصادی خوب ایران و روسیه

تجربه همکاری با روسیه و عدم تعقل کافی طرف ایرانی در تنظیم قراردادها، ما را به این سمت رهنمون می‌کند که از همکاری‌های میان دولت‌ها به سمت همکاری میان بخش‌های خصوصی دو کشور حرکت کنیم. چرا که بخش خصوصی دقت و تدبیر بیشتری به خرج داده و به اصطلاح از پس طرف مقابل برمی‌آید.

فروش ریالی نفت، شرط تداوم خروج از رکود

عدم توجه به نقش تحریم ها در تحلیل دولت باعث شده است تا از راهبردهای اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها مسیر بی اثر شدن تحریم ها، در بسته خروج از رکود غفلت شود. به همین دلیل، به نظر می رسد که راهکارهای پیشنهادی دولت برای خروج از رکود در بلند مدت موثر نباشد.

فروش نفت ایران به 2 غول اروپایی متوقف شد

سید محسن قمصری با اشاره به توقف فروش نفت خام و میعانات گازی ایران به شرکت‌های انی ایتالیا و استات اویل هیدروی نروژ، گفت: شرکت ملی نفت ایران هیچ گونه محدودیتی برای فروش و صادرات میعانات گازی و نفت خام به این دو شرکت اروپایی ندارد.

سوآپ نفت ایران مجددا متوقف شد

سوآپ نفت خام ایران برای چندین بار متولی در دو سال اخیر به منظور انتقال نفت خام کشورهای حاشیه دریای خزر به خلیج فارس متوقف شد.

افزایش بی‌سابقه قیمت نفت در ۴ ماه اخیر

قیمت نفت خام برنت به بیش از ۱۱۷ دلار در بشکه رسید.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.