تعطیلی ثریا نماد تاثیرپذیری صدا و سیما از فشارها

رسانه ملی باید توجه داشته باشد که بستن و یک طرفه نمودن فضا ، پر کردن برنامه ها از محتواهای خنثی و بی مایه و سانسور کردنِ مردم و مشکلاتشان ، نه تنها موجب رشد ظرفیت فکری مردم نخواهد شد؛ بلکه مردم را به سمت رسانه های خارجی و بیگانه متمایل خواهد کرد و اولین مقصر این ماجرا رسانه ملی و بالاخص رئیس آن یعنی حضرتعالی می باشید.

سرافراز در ۱۰۰ روز اول چه کرد!؟

سرافراز که از سال ۷۱ به عنوان معاون برون مرزی صداوسیما منصوب شد و در دوران سیدعزت‌الله ضرغامی مدیریت شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی وی را نیز به صورت همزمان برعهده داشت، به عنوان اولین انتصاب، جایگزین خودش در معاونت برون مرزی را معرفی کرد و محمد اخگری را روی صندلی این معاونت نشاند.

پدیده «باحجابان بی‌حیا» در تلویزیون

حیا یک مفهوم و حقیقتی اعم از حجاب است. حیا نه تنها پشتیبان حجاب است بلکه پشتیان خیلی از مفاهیم دیگر هم است. حیا فقط بین محرم و نامحرم نیست بلک در مورد رابطه بین والدین و فرزند و نیز بین دو همسر هم هست. حتی در رابطه بین معلم و شاگرد هم هست. حیا همه جا مهم است. در روایات ما بسیار بر آن تاکید شده است. حتی حیا در رابطه بین بنده و خدا هم هست.

قهقرا از «بی‌پولی» با «رشیدپور» و «یک طلاق»

این یک زنجیره ظاهرا بی پایان است که تازه شروع شده است. «ابتذال» چه در بازتاب و پوشش و چه در عملکرد شخصی و نگاه حرفه‌ای مثل خوره به جان رسانه‌های ایرانی افتاده است و اتفاقا مدعیان فرهیختگی و صاحبان فضای ژست روشنفکری بیش‌ از همه پیش رفته‌اند.

رسانۀ ملی و پارادوکس ارزش‌گرایی-مصرف‌گرایی

تبلیغات تلویزیونی به‌تازگی در قالب قرعه‌کشی جوایز ویژه و باارزش، حمایت مالی از برنامه­‌های پرمخاطب به گونه‌­ای صریح، ضمنی و یا زیرپوستی به اقناع مخاطب در مصرف یک نوع کالای خاص و یا استفاده از خدمات شرکت، بانک و یا مؤسسه‌ی مالی می­‌پردازد. روندی فزاینده که مخاطب برای پیگیری برنامه‌ی مورد علاقه خود ناچار و ناگزیر از مشاهده­‌ی آن است.

شوک مخابرات به شرکت کنندگان در مسابقات تلویزیونی

اعلام شماره های تجاری ۹۰۹ به مخاطبان برنامه های تلویزیونی با عنوان شماره تماس با برنامه در صدا و سیمای جمهوری اسلامی رواج پیدا کرده است که از جمله آنها می‌توان به برنامه‌های پر مخاطب کودک و خردسال شبکه های سیما اشاره کرد. این در حالی است که شماره هایی که با ۹۰۹ آغاز می‌شوند به عنوان شماره های هوشمند در شبکه ملی مخابرات شناخته می‌شوند و تماس با آنها هزینه‌های بالایی برای مشترکان در پی خواهد داشت.

چرا رسانه ملی از عراق غفلت می‌کند؟

به‌نظر می‌رسد که جدای رقابت‌های جدی حاکم در عرصه‌های رسانه‌ای به‌منظور پوشش سریع‌تر و جامع‌تر اخبار تحولات جهانی، دلیل را باید در همین ارزش‌های خبری جست‌جو کرد. این‌که دبیران خبر رسانه ملی، برمدار کدام ارزش خبری حرکت می‌کنند و کدام ارزش تعیین‌کننده اولویت‌ها در بخش‌های خبری این رسانه است..

صدا و سیما و دوگانگی در برخورد با فتنه ۸۸

اما گویی خط قرمزی نا نوشته در رسانه ملی مانع از نزدیک شدن دست اندر کاران آن به این محوطه ممنوعه شده است و یک هماهنگی نانوشته با رسانه های بیگانه به منظور سانسور شکست توطئه ۸۸ در رسانه ملی ایران نیز وجود دارد.

معصومی‌نژاد نماد ضعف بازوهای تلویزیون در جهان

معصومی نژاد از معدود خبرنگاران صدا و سیماست که به تنهایی کار می‌کند و همه فعالیت‌های تولید خبر، فیلمبرداری، تدوین و… را خود انجام می دهد.

به‌جای وهابیت‌ستیزی، سنی‌ستیزی را ترویج نکنید

قطعا پرداختن و نقد فکری جریان وهابیت امری نه تنها پسندیده که ضروری است لکن باید با سیاستگذاری هوشمندانه و هنرمندانه مرز نقد وهابیت و نقد اهل سنت را از یکدیگر تفکیک نموده و خواسته یا ناخواسته به نام وهابیت ستیزی، سنی ستیزی را ترویج و توسعه نداد و زمینه رشد جریان هایی همچون انجمن حجتیه و تقویت شبکه های تندروی ماهواره ای مشکوک را فراهم نساخت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.