۱۲سال گفتمان‌سازی برای شكستن مرزهای دانش

مرجعیت علمی مهم‌ترین هدفی است كه رهبر انقلاب برای پیشرفت علمی كشور و شكل‌گیری جنبش نرم‌افزاری تعیین كرده‌اند. یكی از زمینه‌های تحقق مرجعیت علمی در نظر ایشان، استعداد بالای ملت ایران و دیگری اعتمادبه‌نفس ملی است كه به بركت انقلاب اسلامی در این كشور ایجاد شده است.

جایگاه نقشه جامع علمی کشور کجاست؟

خوشبختانه نقشه جامع علمی کشور بر خلاف بسیاری از اسناد کشور پس از تصویب بدون متولی‌‌ رها نشد و ستادی تحت عنوان ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور برای پیگیری آن تشکیل گردید.

تجربه‌ی موفق یك طرح دانشجویی

با پی‌گیری‌های دفتر مقام معظم رهبری و اعضای نام‌برده‌ی شورا، فرصتی به ما دادند تا همین مباحث را در صحن رسمی شورا و برای اعضای اصلی آن نیز ارائه دهیم. این جلسه برای ما بسیار جالب بود، زیرا دیدیم اغلب اعضای شورا نیز كه خودشان مسئول تصویب نقشه بودند، نقدهای ما را قبول داشتند.

دست‌آورد‌های علمی و فن‌آوری ایران در سال ۱۳۸۹

مروری بر مهم ترین دست آورد های علمی و فن آوری کشور در سالی که گذشت…

سیر تدوین نقشه جامع علمی کشور توسط گروهی از دانشجویان

نقشه تهيه شده توسط شورا چند ايراد اساسي دارد که اگر برطرف نشود عملياتي نيست. اين‌ها را اگر عکس کنيد مشخصات نقشه ما بدست مي‌آيد. هر چند هنوز هم نقشه‌ي خودمان نيز با توجه به مطالبي که الان مي‌خواهم عرض کنم قابل نقد است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی / فوتوکاتور

شوراي عالي انقلاب فرهنگي به رياست دكتر احمدي نژاد رئيس جمهور و رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي تشكيل جلسه داد و در ادامه جلسات پيشين؛ سند نهايي نقشه جامع علمي كشور مورد بررسي قرار گرفت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.