پیامبر اسلام چگونه نماز می‌خواند؟

در روایات بسیاری به چگونگی بجا آوردن نماز توسط رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم اشاره شده است.

نماز چگونه انسان را از گناه باز می‌دارد

نمازگزار ناچار است که به خاطر صحّت نماز و یا قبول شدن آن، مجموعه‌ای از دستورات دینى را مراعات کند که رعایت آن‌ها خود زمینه‌اى قوى براى دورى از گناه و زشتى است.

توصیه پیامبر برای رهایی از تنگی رزق

زمانی که تنگی در رزق بر حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم فرود می‌آمد خانواده خود را به نماز امر می‌کرد و می‌فرمود: دوستی فرشتگان و افزایش در روزی از آنِ نمازگزار است.

آیا نماز کسی که با نامحرم دوستی می‌کند، قبول است؟

مهم‌ترین ارزش نماز گناهکار این است که بهترین دریچه امید برای بازگشت از گناهان است، از این رو توصیه می‌شود نه تنها نماز خود را با این گونه وسوسه‌های شیطانی ترک نکند، بلکه سعی کند نسبت به حضور قلب در نماز دقت بیشتری داشته باشد.

روایات کشکولِ شیخ بهایی درباره «نماز»

عارفی شبلی را به خواب دید و از او پرسید که خداوند با تو چه کرد؟ شبلی گفت: با من ستیزه کرد تا نومید شدم، پس چون نومیدی‌ام را دید، مرا در رحمت خود فرو برد.

تلقین شهادتین به صاحبخانه توسط عزرائیل

حضرت عزرائیل سلام‌الله علیه،‌ شبانه‌روز پنج بار به هر خانه نگاه می‌کند، پیامبر اکرم(ص) فرمود: این پنج بار در اوقات پنجگانه نماز است تا ببیند آنها در موقع نماز چه می‌کنند.

سواد، مردم را به خدا نزدیک نمی‌کند

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: وضع نماز در جامعه ما خوب نیست. تارک الصلاة ها باید در خروجی آموزش و پروش ما نمازخوان بار بیایند. سواد، مردم را به خدا نزدیک نمی کند.

چرا باید به شیوه فعلی نماز بخوانیم؟

یکی از مهم‌ترین آثار نماز آن است که ریشه پاکی‌ها و انگیزه‌ساز خدمات است، همچنین نباید فراموش کرد که بالاتر از خدمت به مردم، خدمت به خالق در روی زمین است و نماز خدمت به خداوند است که هیچ چیز جایگزین آن نمی‌شود.

داعش نماز عید فطر را ممنوع کرد

گروه تروریستی داعش در عراق برپایی نماز عیدفطر راممنوع کرد. داعش اعلام کرده است که نماز عید فطر از اسلام نیست و نباید بر پا شود و در صورتی که کسی این نماز را بر پا دارد با او برخورد می کنیم.

چرا صدای کوبه درب بهشت «یا علی» است

سعی کنید علی و اولاد علی علیه السلام را دوست داشته باشید. این دوست داشتن ذخیره و یکی از ارکان اصلی دین به نام «ولایت» است؛ تنها آ‌نها را به عنوان سرپرستی قبول کردن نیست؛ بلکه باید در تمام نمازها به یاد آنان باشیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.