تب امضا و عکس و دیگر حاشیه های نمایشگاه کتاب

در نمایشگاه کتاب آدم ها زیادند؛ از فول فرهیخته تا ظاهرا فرهیخته. اما اینکه چقدر این افراد واقعا کتابخوان هستند و چه کتابی هایی به خورد ذهنشان می دهند و چرا تا حالا این کتاب ها را نخریده بودند و… می شود علامت سوال ذهنت. شواهد بسیاری این علامت سوال را بزرگ و در برخی موارد به تعجب تبدیل می کند.

جشن کتاب

آنچه که نمایشگاه کتاب تهران برای مخاطبانش به ارمغان می آورد، لذت کتابخوانی است و این در بین معدود فعالیت های فرهنگی کشور، هدیه ای ارزشمند و مبارکی است که تداوم آن می تواند بهار روشنی را در راستای فرهنگ کتاب و کتابخوانی به همراه داشته باشد. مسلم است که بهتر و پررنگ شدن نمایشگاه، بر غنای فرهنگی کشور می‌افزاید و می‌تواند نقش بسزایی در معرفی ایرانی فرهنگی در سطح بین الملل ایفا کند.

پیام‌های عدم حضور رهبر معظم انقلاب در نمایشگاه کتاب تهران

می‌دانیم که حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، در دوران ریاست جمهوری خویش، نمایشگاه کتاب تهران را بنیان گذاشتند و به جز هشت دوره (شش دوره عدم حضور اعتراضی + دو دوره عدم حضور در تهران)، در همه ۱۹ دوره دیگر آن شرکت داشته‌اند.

رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب حضور نمی‌یابند

مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران با حضور در نمایشگاه کتاب گفت:تراکم کارهای رهبری وقتی برای حضور در این نمایشگاه را باقی نگذاشت.

چرا کتاب می‌خوانیم و حاشیه‌های دیگر نمایشگاه کتاب

هوای گرم سر جای خودش، گاهی آلودگی صوتی، نمایشگاه را تا سر حد غیر قابل تحمل کردنش پیش می برد. تبلیغات پشت سر هم ناشران آموزشی و اسم های عجیب و غریب کتاب ها هم که با هیجان در سالن پخش می شود کاملا ضد تبلیغ محسوب می شود. آدم دوست دارد برود پیش آن ناشر بگوید تا اخر عمر از انتشارات شما کتاب نمی خرم اصلا وصیت می کنم که دیگران هم نخرند!

هدفمندی مطالعه کتاب در «سالن یاس»

اگر برای بازدید از کتاب ها در بیست هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرصت کمی دارید و یا می خواهید در موضوع خاصی تازه های نشر را پیدا کنید و یا از ازدحام جمعیت فراری هستید و حوصله صف های طولانی اطلاع رسانی نمایشگاه را ندارید. پیشنهاد ما این است که یک راست به سالن یاس، انتهای شبستان بروید.

چند پیشنهاد شاعرانه برای آن‌ها که قصد نمایشگاه کتاب کرده‌اند

سال های اخیر روزگار ما شاعران جوانی به خود دیده است که اشعار ماندگار، آیینی، انقلابی، اخلاقی و درخور دارند و از همین رو در دل های شعردوست نشسته است. در این نوشتار از بین آنهایی که می شناسید چند کتاب جدید که برای نخستین بار در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب بین المللی کتاب عرضه شده اند، معرفی می کنیم:

کتاب‌های جدید موسسه صهبا در نمایشگاه

«جریان روشنفکری اسلامی در ایران» و «شهید مطهری احیاگر تفکر اسلام»، برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری به زودی از سوی مؤسسه ایمان جهادی (صهبا) در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.

یک روز در نمایشگاه کتاب

بهار به اردیبهشتش رسیده است و نمایشگاه کتاب به بهارش. روز اول نمایشگاه تمام شد و نگارنده بلاتکلیف که سالی که نکوست از بهارش پیداست یا جوجه ها را آخر پاییز می شمرند!

لوح فشرده «قرآن و زندگی» در نمایشگاه کتاب عرضه می شود

لوح صوتی و تصویری «قرآن و زندگی» از سلسله نشست‌های تربیت قرآنی از سوی فرهنگسرای قرآن منتشر شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.