ایده‌هایی برای فعالیت‌های فرهنگی در ایام محرم

تهیه پوستر، بنر، بیلبورد از این جمله‌ی آیت‌الله جوادی آملی: به برکت انقلاب اسلامی ما از «حسین غریب مادر» به «لبیک یا حسین» رسیدیم. [متن سخنرانی‌ آقای جوادی آملی: اگر انقلاب به ثمر رسيد، به بركت شماها بود, به بركت حسينيه و مسجد بود اين كار كمي نيست. شما كاري كرديد كه ديگر كسي نگويد «حسين غريب مادر»، شما كاري كرديد كه پايتخت شور و شعور در مملكت تشكيل شد، ديديد در تاسوعا و عاشورا آن «حسين غريب مادر» تبديل شد به «لبيك يا حسين»

عکس‌های انتزاعی در فرهنگسرای ابن سینا

فرهنگسرای ابن سینا نمایشگاه عکس انتزاعی و آبستره «هیچ و هیچ» را از امروز به مدت یک هفته برگزار می‌کند.

مردم دنیا دنبال واقعیت‌های دفاع مقدس هستند

عکاس مجموعه «مادران انتظار» می‌گوید: در مراسم گشایش نمایشگاه عکس مادران شهدا در میانمار، یک مادر مسلمان بود که با دیدن این عکس‌‌ها گریه می‌کرد و می‌گفت من این واقعه را درک می‌کنم. چون 16 سال فرزندم را گم کرده بودم.

سوم خرداد؛ «وضعیت قرمز» در تبریز

دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، با همراهی خانواده‌های معظم شهدا و تعدادی از هنرمندان تبریز، نسبت به تجمیع اعلامیه‌های برجای‌مانده از سال‌های دفاع مقدس کرده است؛ اینک و در آستانه‌ی سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، بخشی از این گنجینه، در نمایشگاهِ «وضعیت قرمز» عرضه می‌شود.

ابتذال در گالری‌های تهران زیرزمینی نیست

در یک گالری قانونی و رسمی که نام و نشان معروف و معتبری دارد و با یک جستجوی سریع می‌توان به همه اطلاعات آن دسترسی پیدا کرد، نمایشگاهی برگزار می‌شود که تابلوهای آن را تصاویر زنان بی‌حجاب و نیمه برهنه‌ای تشکیل می‌دهند که در وان حمام خوابیده‌اند و سیگار می‌کشند و تصاویری از این جنس.

رونمایی عکس‌های فیلم محمد رسول‌الله (ص)

حافظ احمدی دبیر نخستین دوره برگزاری جشن عکاسان سینمای ایران گفت: در بخش جنبی نمایشگاه نخستین جشن عکاسان سینمای ایران برای نخستین‌بار از عکس‌های فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» که کار محمد فوقانی است، رونمایی خواهد شد.

برپایی نمایشگاه‌عکس دنیای مرده‌ها روی‌زمین

نمایشگاه عکس «حیران شده در چهار و پنج و شش و هفت» پیرامون دنیای مرده‌ها روی زمین ۱۴ آذر در گالری سیحون برپا می‌شود.

«بارش خون در غزه» در موزه فلسطين

نمايشگاه عكس«بارش خون در غزه» در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح مي‌شود.

نمایشگاه عکس‌های «دفاع مقدس» و «یاد ایام» در حوزه هنری

دو نمایشگاه عکس «دفاع مقدس» و «یاد ایام» امروز شنبه ۳۰ شهریور ماه ساعت ۱۷ در حوزه هنری گشایش می‌یابد. عکس‌های «دفاع مقدس» در گالری شماره ۱ و عکس‌های «یاد ایام» در گالری شماره ۲ خانه عکاسان ایران روی دیوار می‌رود.

عکس می‌گیریم تا تاریخ تکرار نشود

مهدی منعم در پاتوق هنری خانه عکاسان که با موضوع جنگ و دفاع مقدس برگزار شد، هدفش را از ثبت عکس‌های مجروحان بمباران شیمیایی سردشت،‌ تکرار نشدن تاریخ عنوان کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.