نمایشگاه کتاب موضوعی امام حسن

نمایشگاه کتاب های مرتبط با شخصیت امام حسن(ع) همزمان با سالروز ولادت این شخصیت دینی در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برپا می شود.

شماره جدید نشریه «شیرازه کتاب» منتشر شد

نشریه «شیرازه کتاب» با موضوع نقد و بررسی بیست‌و هشتمین نمایشگاه کتاب در 44 صفحه و به صورت الکترونیکی منتشر شد

رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه کتاب بازدید کردند

صبح امروز حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در مصلا حضور پیدا کردند و از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کردند.

پیشنهادهای سارا عرفانی برای نمایشگاه‌کتاب

نمایشگاه کتاب، فرصت بسیار خوبی برای خرید کتاب است؛ به شرطی که بدانیم چه می‌خواهیم. همین شرط، باعث شد تا از سارا عرفانی، نویسنده‌ای که این روزها رمان جدیدش حسابی سروصدا کرده، خواهش کنیم تا چند کتاب برای خرید از نمایشگاه به ما معرفی کنند. این لیست پنج کتاب معرفی شده خانم عرفانی است.

برای بچه‌ها چه کتابی بخریم؟!

ناشران کودک و نوجوان هر سال مخاطبان زیادی را به نمایشگاه می‌‍کشانند. نمایشگاه کتاب تهران همواره منبع مهمی برای تامین کتب کودک و نوجوانِ خانواده‌های ایرانی محسوب می‌شوند. در این گزارش سعی شده است تعدادی از کتابهای مناسب این گروه سنی و انتشارات آنها معرفی شود.

آیا رهبر انقلاب برای آمدن به نمایشگاه کتاب نیاز به دعوت رسمی دارد؟

«دعوت رسمی» از شخصیتی در جمهوری اسلامی صورت گرفته که نه تنها یک دغدغه‌مند حوزه فرهنگ است بلکه یک کتابخوان حرفه‌ای بوده و این نکته‌ای است که همه بر صحت آن اذعان دارند و معترف هستند که کسی به اندازه رهبر انقلاب آن هم در این جایگاه کتاب نمی‌خواند. حال «دعوت رسمی» کردن از رهبر فرزانه انقلاب نه تنها توجیهی ندارد بلکه این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که مگر رهبر انقلاب نیاز به «دعوت رسمی» دارد؟

منطق فعلی نمایشگاه کتاب در حال فروپاشی است

مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب با انتقاد از عدم رعایت توازن از سوی معاونت فرهنگی ارشاد، اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران را نماینده همه صنف نشر کشور ندانست و از سپردن اداره نمایشگاه کتاب تهران به این اتحادیه انتقاد کرد.

خانه به دوشی «بنیاد» تمام می‌شود؟

با نزدیک شدن به مهلت قانونی پایان اجاره ساختمان فعلی «بنیاد شعر و ادبیات داستانی»، ماجرای خانه به دوشی این نهاد متولی ادبیات و شعر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بار دیگر در شرف تکرار است.

میهمانان‌خارجی نمایشگاه‌کتاب چه‌کسانی‌اند؟

چهار رئیس نمایشگاه‌های خارجی کتاب،‌ چهار وزیر فرهنگ و اطلاع‌رسانی و ۶۰ نویسنده و چهره علمی و فرهنگی جهان میهمان نمایشگاه بیست و هشتم کتاب تهران خواهند بود.

یک چالش جدید در شبستان نمایشگاه کتاب

در حالی که مصلی تهران محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از اسفند سال گذشته در اختیار مسئولان نمایشگاه برای آماده‌‌سازی است،‌ قرار است نمایشگاه تکنولوژی و مصالح ساختمانی چند روز پیش از آغاز به کار نمایشگاه کتاب میهمان شبستان شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.