ایران جشنواره کتاب فرانکفورت را تحریم کرد

جای تأسف است که برگزارکنندگان این رخداد خود را بازیچه دست عوامل صهیونیست و ضد­اسلام قرارداده و با مستمسک قرار دادن واژه آزادی بیان عواطف و احساسات مسلمانان سراسر جهان را خدشه­‌دار ساخته­‌اند.

دعوت از سلمان رشدی نفی آزادی بیان است

نمایشگاه فرانکفورت به عنوان یک برنامه معتبر فرهنگی قابل احترام است. شعاری که امسال نمایشگاه فرانکفورت مطرح کرده، آزادی بیان است اما آزادی بیان که یک حق انسانی، اخلاقی و دینی است، با دعوت از سلمان رشدی جور در نمی‌آید.

نمایشگاه فرانکفورت، آزمون فرهنگی است

تصمیم‌گیری برای نمایشگاه فرانکفورت یک آزمون برای مدیران فرهنگی است زیرا موضوع این نمایشگاه به هویت انقلاب اسلامی برمی‌گردد. حتی خبردار شدم که برخی ناشران اندونزیایی از رفتن به نمایشگاه انصراف داده‌اند تا غرفه‌‌شان خالی بماند و با این کار اعتراضشان را اعلام کنند که به نظرم این کار بازتاب خواهد داشت.

سفر «آن بیست و سه نفر» به مسکو

کتاب «آن بیست و سه نفر» نوشته احمد یوسف‌زاده قرار است در دو نمایشگاه فرانکفورت و مسکو عرضه شود.

هدیه یک ایرانی از فرانکفورت برای شهدا

معصومه رامهرمزی یکی از نویسندگان ایرانی حاضر در نمایشگاه کتاب فرانکفورت سال گذشته بود،‌ بزرگترین نمایشگاه کتاب دنیا که ترجمه کتاب «یکشنبه آخر»‌ رامهرمزی نیز در آن رونمایی شد. او به نگارش خاطراتش از این سفر پرداخته است.

رقابت نشر دیجیتال با کتاب‌های کاغذی

باز هم رنگ در بخش کودک شصت و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت حرف اول را می‌زد، اما گوی سبقت عرصه دیجیتال در بخش کودک پررنگ تر از بخش بزرگسال بود ضمن اینکه متاسفانه بازهم خشونت نشر داده می‌شود.

فرانکفورت از دید یک خبرنگار چادری

در انتهای سفر وقتی تجربه‌امان را به مسئولین ارشاد منتقل کردیم، پاسخ جالبی شنیدیم: «خب ما هم تجربه نداشتیم و فکر نمی‌کردیم این گونه باشد، و وقتی دیدیم همسر رایزن فرهنگی مانتو و شلوار می‌پوشد، تصور کردیم روال اینطوری است»

تبلیغ ایرانی زوج‌آلمانی در نمایشگاه فرانکفورت

خانواده رُشکه که به شهرهای مختلف ایران سفر کرده بودند، در نمایشگاه کتاب فرانکفورت مجموعه گزارش‌ها و تصاویری را که از سفرهای خود به ایران داشتند، در کتابی به نام «ایران» عرضه کردند.

جایگاه خبرنگاران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت معمولا برای خبرنگاران امکانات خاصی را مهیا می‌کند تا در اطلاع‌رسانی خللی به وجود نیاید. تصاویر این جایگاه می‌تواند الگویی برای برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب تهران نیز باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.