«ترین‌»های دولت از نگاه مجلسی‌ها

هفته دولت از جمله گرامیداشت‌ها و زمان مناسبی است برای نگاه به دولت از بیرون، آن هم توسط ناظران قانونی دولت یعنی مجلسی‌ها. بر همین مبنا، به سراغ چند تن از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی رفته و از آنان درباره «ترین»های دولت پرسیده شد.

طرح استمرار صلاحیت نمایندگان منطقی نبود

یک حقوقدان با بیان اینکه طرح استمرار صلاحیت نمایندگان با منطق قانونگذاری سازگاری ندارد گفت که رد این طرح از سوی شورای نگهبان امری منطقی است.

چرا درباره وضعیت تحریم اطلاع‌رسانی نمی‌شود

نماینده مردم تهران با اشاره به اظهارات روحانی که در گیلان گفته بود مذاکره وقتی تمام شود جزئیات آن را منتشر خواهیم کردگفت: چرا درباره وضعیت تحریم‌ها به مردم چیزی نمی‌گویند.

زیر پوست توافق لوزان!

حسین شریعتمداری-حامیان توافق می‌گویند که بلافاصله بعد از عهدشکنی آمریکا همه توافقات انجام شده را نادیده گرفته و به نقطه قبل از توافق بازمی‌گردیم اما این توضیح اگر چه منطقی است ولی بسیاری از تعهدات ما در توافق لوزان- و قبلا در توافق ژنو- بعد از اجراء قابل بازگشت نیست.

پارتی‌بازی یک نماینده‌مجلس برای دامادش!

در همين خصوص يك منبع آگاه به خبرنگار جهان گفت: داماد اين نماينده، پيشتر مديريت يك مجموعه صنعتي را برعهده داشته است اما به دليل ناکار آمدی وعملكرد نامناسب از اين مجموعه كنار گذاشته شده است.

جعل امضای اصلاح‌طلبان توسط خاتمی +تصویر

علی رغم تکذیب عباس عبدی، محمد علی نجفی و محمد فرهادی بر جعلی بودن نامه محمد خاتمی در دوران فتنه خطاب به مراجع تقلید، این نامه همچنان در آرشیو سایت محمد خاتمی وجود دارد.

انتقاد از تجمیع منابع درمانی تامین اجتماعی

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با انتقاد از تجمیع منابع بیمه ای خدمات درمانی در آیین نامه تنظیم مقررات مالی دولت گفت: تامین اجتماعی سازمانی دولتی نیست، منابع آن متعلق به بیمه شدگان است و نمی‌توان آن را تجمیع کرد.

قطع اتکا به نفت همان اقتصاد مقاومتی است

کارشناسان و برخی نمایندگان مجلس معتقد هستند بر اساس دیدگاه اقتصاد مقاومتی، توسعه‌یافتگی باید از پایین آغاز شده و به بالا سوق داده شود و با ذخیره نفت برای آیندگان، پرهیز از خام فروشی و تبدیل نفت به ارزش افزوده و مشتقات آن و تقویت صادرات غیر نفتی به اهداف اقتصاد مقاومتی نائل می‌شویم.

شرایط رانت‌خواری را در پتروشیمی فراهم نکنید

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با انتشار نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خواستار عدم تصویب یا اصلاح فرمول موجود در طرح الحاق موادی به قانون تنظیم مقررات مالی دولت برای قیمت گذاری خوراک گاز واحدهای پتروشیمی شد.

نماینده‌ای که چهار ماه است مجلس نمی‌آید!

هیچ یک از نمایندگان قبل از گرفتن مرخصى نمی‌‏توانند غیبت کنند، مگر با عذر موجه از قبیل بیمارى یا حوادث غیرمترقبه‌.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.