مروری بر نقش تشکل‌ها در جهانی‏‌سازی انقلاب اسلامی

نگاه اقتصادی و سیاسی در امور بین‌الملل بر نگاه‏‌های فرهنگی و تربیتی غلبه دارد. خیلی از دولتمردان و مسئولان ما اعتقاد به کارهای فرهنگی و تربیتی در عرصه بین‌الملل ندارند. اما در اروپای غربی و آمریکای شمالی و حتی چین و ژاپن، چیزی که به شدت به آن معتقدند نقش مردم است. متأسفانه علیرغم شعارهایی که مبنی بر تقویت دیپلماسی مردمی و فرهنگی در کشور ما داده می‏‌شود، اما در عمل به این موضوع اهمیت داده نمی‌شود

جنبش عدم تعهد و جای خالی دیپلماسی عمومی و غیررسمی

این عدم حضور مردم حتی برای موافقین کشور در عرصهٔ بین المللی هم سوال ایجاد کرده است. هم بدبینی به فاصلهٔ مواضع نظام با مردم در جمهوری اسلامی. عباراتی از این دست که ایرانی‌ها کجا هستند؟ نظر مردم ایران چیست؟ چرا جوانان ایرانی در صحنه نیستند؟ چرا ما فقط صدای دولت ایران را می‌شنویم و…. عبارات آشنایی است که فعالان بین المللی از فعالان و سایر کشور‌ها می‌شنوند.

نهادهای دولتی که آب در هاون سنگین ازدواج می‌کوبند

سازمان ملی جوانان، مرکز امور بانوان ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،سازمان صدا و سیما و…نهادهای متولی و اصلی هستند که با برگزاری همایشهای نمادین و فعالیتهای سطحی، تنها آب در هاون سنگین ازدواج می کوبند و چاره ای برای این معضل اجتماعی نمی اندیشند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.