ملی‌گراها هیچ موضع تندی علیه شاه نگرفتند

ملی گراهایی مثل نهضت آزادی و جبهه ملی حاضر به نفی و طرد شاه از قدرت نبودند و به قانون اساسی رژیم شاهنشاهی باور داشتند و حتی می گفتند شاه در رأس حکومت باشد ولی در امور اجرایی دخالت نکند.

عراقی گفت «کاش از نواب جدا نمی‌شدیم»

عراقی می‌گفت: نمی‌دانم چرا جبهه ملی و نهضت آزادی از مصدق حمایت می‌کنند؛ در حالی که دکتر مصدق در تمام عمرش دو رکعت نماز نخوانده است.

بی‌برنامگی دولت صدای نهضت آزادی را هم درآورد

ابراهیم یزدی دبیر نهضت به اصطلاح ازادی در گفتگو با شماره جدیدنشریه اندیشه پویا با بیان اینکه مدیریت یکی از معضلات کشور است از بی‌برنامگی دولت در حوزه اقتصاد انتقاد کرد

ماجرای‌نامه رهبری به نصرالله در جنگ ۳۳روزه

آقای سید حسن برای من می‌گفتند آقا در جنگ 33 روزه دونامه به بنده نوشتند که یکی‌ اعلام شد و دیگری نشد. آن نامه‌ای که اعلام نشد، نقش فوق‌العاده‌ای در تقویت روحی رزمندگان حزب‌الله و پیروزی ما در جنگ داشت. آقا در نامه نوشته بودند: «من مخصوص شما به مسجد جمکران رفتم و آنجا متوسل شدم و نصرت و پیروزی شما را از خدا خواستم.»

چمران، چمران خميني بود نه بازرگان

يک زماني در نهضت آزادي بود و خيلي داغ فعاليت مي‎کرد. مي‎گفت آن موقع نهضت آزادي جذب‎کننده فعالين مذهبي نهضت ملي بود. به‎خاطر دين و خدا به آنجا رفت. بعدا وقتي ديد آن‎ها مانده‎اند، از آن‎ها جلو زد و رفت. نهضت آزادي يک وقتي بد نبود، اگر بد بود امام بازرگان را انتخاب نمي‎کرد. يک جايي در مسير حرکت توفنده انقلاب اسلامي کم آورد، جدا شد و رفت پي‎ کارش

به نام جهاد دانشگاهی به کام مزدوران آمریکا

خبرگزاری ایسنا برای چندمین بار طی هفته‌های اخیر عناصر گروهکی را تحویل گرفت و این بار به مصاحبه با رئیس گروهک نهضت آزادی پرداخت.

کاش از پدر علاوه بر آزادگی، انصاف را هم به ارث برده بودید

آقای مطهری شما از ریشه های حوادث 88 سخن گفته اید. می‌توانید ریشه های حوادث 88 را در مصاحبه اخیر آقای نوبخت بیابید که فرمودند: ما با منتخب سال 84 هرگز دلمان صاف نشد

مجوز «ایران فردا» در دولت‌دهم صادر شده است

در خصوص نشریه «ایران فردا» به صاحب امتیازی عزت‌الله سحابی بعد از درگذشت نامبرده و با توجه به رفع توقیف این نشریه (به استناد رأی مورخ 88/11/19 شعبه 1083 دادگاه عمومی جزایی تهران) هیأت نظارت بر مطبوعات در جلسه مورخ 92/4/24 (دولت دهم) با انتقال امتیاز به نماینده ورثه قانونی متوفی، موافقت کرده است.

نشریه گروهک نهضت‌آزادی منتشر شد

ماهنامه ایران فردا وابسته به گروهک‌های نهضت آزادی و ملی – مذهبی که ۱۴ سال پیش به خاطر تخلفات عدیده و تحرکات ساختارشکنانه توقیف شد، پنج‌شنبه گذشته شماره جدید خود را منتشر کرد

افشای تحریف نامه حاج احمد خمینی توسط مؤسسه تنظیم آثار امام(ره)

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) که تحت نظارت سید حسن خمینی اداره می‌شود، نامه مهم حاج سیداحمد خمینی به آیت‌الله پسندیده را به صورت تحریف شده در آثار خود منتشر کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.