«احکام فراموش شده» به چاپ دوم رسید

کتاب احکام فراموش شده که با محتوای احکام «امر به معروف و نهی از منکر»، اطلاعات کاملی را در زمینه احکام و استفتائات امر به معروف به مخاطب ارائه می‌دهد، روانه بازار نشر شد

یادداشت استاد جاودان درباره امر به معروف

استاد محمدعلی جاودان در یادداشتی با موضوع «نتیجه امربه معروف و نهی از منکر در ساختن شخصیت انسان و جامعه» آورده است: به خودی خود هیچ کاری برای معالجه عیوب و حل مشکلات روحی خودمان نمی‌کنیم.

«اسلام رحمانی»؛ ابداع روشنفکران غربی

رئیس مؤسسه فتوح اندیشه گفت: عبارت «اسلام رحمانی» غلط و عبارتی متناقض‌نما است و روشنفکران با طرح آن تلاش دارند ساحت سخت‌افزاری دین از جمله جهاد و امر به معروف و نهی از منکر را از اعتبار ساقط کنند.

فعالیت‌های اجتماعی علامه مجلسی چه بود؟

یکی از مهمترین تلاش‌های علامه مجلسی در طول عمرشان، از بین بردن نحله‌ها و فرقه‌های منحرف از دین، امر به معروف و نهی از منکر، اقامه نماز جمعه و مبارزه با جریانات افراطی تصوف بود.

۴ شیوه امام علی برای مبارزه با منکرات

چهار شیوه مهم امام علی علیه السلام برای مبارزه با منکرات، عمل به معروف توسط خود آمر و ناهی، تذکر زبانی، شیوه عملی مبارزه با بدعت‌ها و منکرات در جامعه و دفاع از آمر به معروف و ناهی از منکر است.

ضارب شهید خلیلی به قصاص محکوم شد

رئیس شعبه 113 دادگاه کیفری گفت: ضارب شهید خلیلی به قصاص محکوم شد.

دفاع بی‌بی‌سی فارسی از قاتل شهیدخلیلی

بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی گزارش‌گونه به قلم مسیح علی‌نژاد، اقدام به دفاع از ضارب و قاتل شهید خلیلی کرد.

مهمترين معروف‌ها و منكرها کدامند؟

یک عضو هیات علمی دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم گفت: در زندگی اجتماعی ما بعد از امر توحید و ولایت معصومین (ع) پایبندی و التزام به تبعیت از ولی اجتماعی که در جامعه ما ولی فقیه است، یکی از مهم‌ترین معروف‌ها در زمان معاصر محسوب می‌شود.

ایرادات طرح سازمان امر به معروف و نهی از منکر مجلس

تاکید خیلی زیاد بر ساختارها و غفلت از محتوا، از ایرادات اصلی طرح موجود است. چرا که اگر مشکلات اجرایی شدن اصل هشت، سازمان و تشکیلات بود، تشکیلات ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر می توانست تا حدی این مشکلات را رفع نماید که شاهد هستیم چنین امری رخ نداده است.

نظارت اجتماعی، راه زنده بودن جامعه

رای جاده‎های پرخطر، «تابلو» لازم است. تا روندگان به بیراهه نیفتند و دچار گرگ و دزد نشوند. دست‎اندازهای جاده‎ها را هم باید برطرف کرد، تا زحمتی و مزاحتمی برای رهپویان پیش نیاید و راحت‎تر به هدف و مقصد برسند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.