خنجر از پشت در انتظارت

عصبانیت خشونت‌طلبان از موضع‌گیری حناچی پیرامون ۹ دی…..

دولت در این هفت ماه با منتقدانش چه کرد؟

برخورد دولت یازدهم با منتقدان عملکردش نیاز به گذر زمان دارد، اما بررسی کارنامه ۷ ماهه دولت تدبیر و امید، فضای امیدوارکننده‌ای را در مقابل دیدگان منتقدان قرار نمی‌دهد.

رسایی: هفته‌نامه ٩ دی هنوز توقیف است

مواردی که ٩ دی به دلیل آن توقیف شده واقعا منطبق بر قانون نیست. تنها دلیل توقیف انتقاد از توافقنامه ژنو و جابجایی های زیاد در دولت است.

هفته نامه «۹ دی» توقیف شد

«۹ دی» به مدیرمسئولی «حمید رسایی» از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات توقیف شد.

فیلم‌های ۹دی خستگی را از تنم بیرون کرد

معاون سیما با درخواست از شبکه‌ها برای تولید سریال در خصوص حماسه ۹ دی، تأکید کرد تماشای سه فیلم تلویزیونی که به این مناسبت ساخته شده‌اند، خستگی را از تنش بیرون کرده است.

۱۴۰دستورالعمل «جین‌شارپ» در فتنه ۸۸

از ۱۹۸ دستورالعمل جین‌شارپ برای انقلاب‌های رنگی و به اصطلاح مبارزه مسالمت‌آمیز و عاری از خشونت بیش از ۱۴۰ مورد آن در ایران اجرایی شد.

ایرادی ندارد، خیال بخاری من را گرم می‌کند

دومین شب از شب‌های شعر انقلاب در حالی شب گذشته در حوزه هنری برگزار شد که پخش مستندی درباره قیصر امین‌پور و شعرخوانی شاعران کشور درباره حماسه ۹دی به این مراسم جلوه ویژه‌ای داد.

رهبر انقلاب مانع از «وتو»ی رای مردم شدند

نمی‌توانستند انکار کنند رقابتی را که به دنبالش مشارکت بود؛ یعنی مشارکت و رقابت به عنوان دو بال جدی با هم در این انتخابات ظهور پیدا کردند؛ مشارکت پرشور، رقابت تنگاتنگ در قالب یک الگوی جدید «جمهوری اسلامی» آن مرکزیتی که سی سال به دنبال تقابل با این الگو بود؛ الگوی جمهوری اسلامی؛ از همه ظرفیت‌های خودش استفاده کرده بود، جنگ سرد، فشار اقتصادی، آخرین الگویی که برایش باقی مانده بود این بود که به بهانه جمهوریت و دموکراسی این الگو را به چالش بکشاند.

کاریکاتور: ابرقدرتی به نام ساندیس!

پس از حماسه «دشمن دروکن» ملت عاشورایی ایران در ۹ دی ماه سال ۱۳۸۸ و سرشکستگی مزدورانی که دشمنان قسم خوردهٔ ایران را ۸ ماه تمام به پایان کارِ نظام اسلامی امیدوار کرده بودند، چنان یاس و پوچی اسفناکی بر اردوگاه مزدوران سایه افکند که به هذیان گویی افتادند و انتساب این حماسهٔ شگرف به پخش کردن ساندیس رایگان در میان شرکت کنندگان تظاهرات تاریخی ۹ دی، یکی از همین هذیان‌های حیرت انگیز بود که تبدیل به نماد رسوایی دشمن گردید. در سالگرد این حماسه، عباس گودرزی طراح هنرمند کشورمان، اثری را خلق کرده است که با طنزی شیرین به ابعاد این معجون ناشناخته می‌پردازد:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.