نوجوانان همه رفتارهای سلبریتی‌ها را نمی‌پذیرند

کارشناس ارشد جامعه شناسی دانشگاه تهران گفت: خوانش نوجوانان نسبت به سلبریتی‌ها مذاکره‌ای است، یعنی هر چیزی که آنها می‌گویند را قبول نمی‌کنند.

ضرورت مراقبت از حضور نوجوانان در فضای مجازی/ نوجوانان گرفتار فقر اطلاعاتی هستند

یک استاد دانشگاه گفت: نوجوانان به‌خاطر اینکه فکر می‌کنند طرف مقابل آنها دروغ نمی‌گوید، خیلی راحت وارد ارتباطات مجازی می‌شوند که این مسئله تبعات خاص خود را به دنبال دارد.

کاربران برای حضور در جهان مجازی باید آماده شوند

مدیر مرکز سواد مجازی سازمان سراج گفت: فضای مجازی می‌خواهد به جهان مجازی تبدیل شود و ما باید کاربران را نسبت به مصالحه دقیق با این فضا مهیا کنیم.

«توقف ممنوع» کتابی برای نوجوانان

همان‌گونه که از نام کتاب مشخص است، مطالب بیان شده در این کتاب جنبه محرک برای جوانان را دارد، محرکی که جوان را از متوقف شدن منع می‌کند و او را به حرکت روبه‌جلو و تلاش برای رسیدن به مراتب بالاتر تشویق می‌کند. آنچنان که در پشت جلد کتاب از قول رهبری آمده است: «حرف من به شما ملت و مسئولان این است که درست است که ما رکورد زدیم، ما پیشرفت کردیم، اما اگر بایستیم و خودشیفته شویم مطمئناً به عقب پرت خواهیم شد. در جاده پیشرفت توقف ممنوعاست.»

چرا سيگار گران نشد؟

امروزه سیگار کشیدن در بین نوجوانان و جوانان سبب نگرانی خانواده ها و هشدارهای کارشناسان شده است. امکان ندارد که شما در کوچه و خیابان با جوان سیگاری برخورد نداشته باشید. جوانی که تا چند سال پیش در ملاعام سیگار را در دستش نمی گرفت اما اکنون بدون هیچ شرمی در خیابان های شلوغ سیگار می کشد!

سلحشورانی که ذهن دیگران را می‌خواندند

کتاب «سلحشوران پارله آن» نوشته سید علی خواسته، یکی از جدیدترین کتاب‌های انتشارات افق برای نوجوانان است.

محدودیت دسترسی به یوتیوب در انگلستان

دسترسی راحت نوجوانان به یوتیوب و دیدن بدون محدودیت ویدئوهای موجود در آن همواره یکی از دغدغه های والدین در سراسر جهان است. با فراگیر شدن تکنولوژی و دسترسی آسان به تمام امکانات فضای مجازی این نگرانی روز به روز بیشتر هم می شود. به خصوص در نقاطی که اینترنت بدون هیچگونه فیلتر و محدودیتی در اختیار کودکان و نوجوانان قرار دارد.

شکنجه و آزار جنسی در زندان های مصر

یاسین می گوید که زبانش عاجز از بیان شکنجه های دیگری است که به او داده اند. شرحی که او از آزار جنسی خود داد، به قدری شنیع است که نمی توان آن را نوشت. یاسین در جریان تظاهرات برای آزادی چند زندانی، از جمله یک دانشجوی دختر ۱۹ ساله، بنام آیت حماده بازداشت شده بود.

و همه چیز با این شعار به پایان می‌رسد

دیگر کسی نمی‌تواند سر در گریبان فرو بَرد و از کنار این نوجوانان بگذرد، باید ایستاد و دید و شنید، آنگاه که این نوجوان‌های هم وطن بر بریدن نفس و بر قفس و بر شکوه خار و خس؛ مرگ می‌فرستند… .

مرثیه ای بر «اورکُت»های کُره ای!

این روزها کم نیستند مربیان فرهنگی و پرورشی در مدارس و مساجد که در زمینه های بسیاری از قبیل کامپیوتر و اینترنت،اطلاعات دینی و سیاسی،مطالعه و شناخت کتاب و فیلم، بحث های روز رسانه ای و… از دانش آموزان خود چند پله عقب تر مانده اند و باز گله می کنند از بچه ها که چرا در فعالیت های فرهنگی آنها شرکت نمی کنند؟!

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.