پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

اکران مستندهای‌اقتباسی از کتب دفاع‌مقدس

در پانزدهمین نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب به نمایش و بررسی آثار اقتباسی از کتاب های حوزه دفاع مقدس پرداخته می شود.

«پسر ایران» به دانشگاه شریف می‌رود

سید نورالدین عافی و سردار ناصر قره باغی امروز در دانشگاه شریف سخنرانی می‌کنند.

پخش مستند «نورالدین پسر ایران»

قسمت اول مستند تلویزیونی «نورالدین پسر ایران» فردا ۳۱ شهریورماه ساعت ۱۹ و ۴۰ دقیقه از شبکه اول سیما پخش می‌شود. در این مستند ۱۵ دقیقه‌ای بازیگران مرد به بازخوانی قسمت‌های از خاطرات نورالدین عافی می‌پردازند.

نورالدین پسر ایران مهمان خانه‌ها می‌شود

راوی «کتاب نورالدین پسر ایران» ضمن استقبال از تهیه مجموعه تلویزیونی اثر، از حضورش در تهران در روز سی و یکم شهریورماه همزمان با آغاز پخش این مجموعه تلویزیونی از شبکه اول سیما به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.

«ضد» از «نورالدین پسر ایران» پیشی گرفت

آمار پرفروش‌ترین آثار انتشارات سوره مهر طی شش ماه نخست سال اعلام شد که در آن «ضد» در صدر قرار داشت و بعد از آن «نورالدین پسر ایران» و «پایی که جاماند» به عنوان پرمخاطب‌ترین آثار یاد شده‌اند.

مردان راوی «نورالدین پسر ایران» هستند

مدیر گروه حماسه و دفاع شبکه اول سیما از ساخت برنامه‌ای مشابه «کتاب دا» این بار در خصوص کتاب «نورالدین پسر ایران» و با روایت مشاهیر مرد خبر داد.

دبیر جایزه‌ جلال به اعتراض‌ها جواب داد

دبیر علمی جایزه جلال آل احمد درباره‌ی حاشیه‌های ایجادشده در پنجمین دوره این جایزه گقت: حرف اول و آخر را در جایزه‌ی جلال، کتاب سال و پروین اعتصامی، هیأت علمی این جوایز می‌زند. او همچنین تأیید کرد، کتاب «شرح اسم» (زندگی‌نامه‌ی مقام معظم رهبری) برگزیده‌ی هیأت داوران جایزه بوده، اما توسط هیأت علمی تنزل یافته و جزو آثار تقدیری معرفی شده است.

معرفی برگزیدگان طلایی‌ترین جایزه ادبی ایران

آیین پایانی طلایی ترین جایزه ادبی ایران همزمان با زادروز جلال آل احمد با حضور وزیر ارشاد در حالی آغاز شد که بر اساس فهرست اعلام شده «نورالدین پسر ایران»، «شرح اسم» جوایز بخش برگزیده مستندنگاری دریافت می کنند.

امسال جایزه جلال برگزیده‌ای ندارد

ظاهرا در این دوره از جایزه جلال در هیچ‌یک از شاخه‌ها شاهد معرفی اثر برگزیده نخواهیم بود و تنها از برخی آثار شایسته تقدیر تجلیل می‌شود.

عیادت پرستویی از راوی کتاب «نورالدین پسر ایران»

در این ملاقات که پس از همراهی این دو در جشنواره دانش‌آوزی فیلم دفاع مقدس که در ماه گذشته در منطقه زلزله زده ارسباران برگزار شده بود صورت می‌گرفت، پرستویی از کم و کیف عمل سنگینی که در ناحیه چشم نورالدین صورت گرفته، اطلاع حاصل کرد و ضمن مصاحبت با همسر گرانقدر این عزیز ، به دیدار چند جانباز بستری دیگر در این بیمارستان نیز رفت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.