پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

مالکی:قانون گارد ملی تصویب نخواهد شد

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق با اشاره به دخالت‌های خارجی و تلاش‌های موجود برای منحرف کردن قانون گارد ملی از مسیر اصلی‌اش، گفت که پیش‌نویس این قانون از مرحله کنونی عبور نخواهد کرد و تصویب نمی‌شود.

رویکرد ترکیه در قبال حمله یا کمک به داعش

در صورت شرکت فعال آمریکا در براندازی حکومت بشار اسد، ایجاد منطقه پرواز ممنوع و همچنین ایجاد مناطق امن در مرزهای ترکیه با سوریه و اردن، آنکارا از موضع حمایت از داعش به موضع تقابل با داعش سوق می‌یابد.

مالکی: عربستان مسئول خون مسلمانان است

نخست وزیر عراق رژیم عربستان سعودی را به دخالت در امور عراق و چند کشور عربی دیگر متهم کرد و گفت، این رژیم مسئول خون همه مسلمانان است.

داده‌‌نما: جریانات سیاسی عراق در انتخابات

کمتر از دو هفته به برگزاری سومین انتخابات پارلمانی عراق بعد از سقوط صدام باقی مانده است. احزاب و جریان‌های سیاسی فعالیت‌های انتخاباتی خود را شدت بخشیده‌اند.

احتمال بازگشت مقتدی صدر به سیاست

دبیرکل “فراکسیون الاحرار”، وابسته به جریان صدر عراق در مصاحبه با شبکه المیادین اعلام کرد: احتمالا مقتدی صدر، رهبر جریان صدر به زودی به عرصه سیاست بازگردد.

جزئیات دیدار آیت‌الله سیستانی و مقتدا صدر

شیخ “صلاح العبیدی” سخنگوی جریان صدر جزئیاتی از دیدار امروز مقتدا صدر با آیت‌الله سیستانی مرجع عالی‌قدر عراق را اعلام کرد.

دفاع بارزانی‌ از استقلال کردستان

رئیس منطقه کردستان گفت که اربیل می‌خواهد در دولت مرکزی یک شریک واقعی باشد و اگر چنین چیزی ممکن نباشد درباره ماندن یا نماندن در چهارچوب بغداد رفراندوم برگزار می کنیم.

عراق درآستانه انتخابات سرنوشت‌ساز پارلمانی

از دو ماه قبل ارتش دولت عراق عملیات گسترده نظامی را در استان الانبار و در شهر فلوجه آغاز کرده است و نبرد سنگینی را با گروه موسوم به داعش آغاز کرده است، اگر چه آغاز نا آرامی ها در استان الانبار به گفته برخی از کارشناسان در آغاز امر به بهانه اعتراض به عملکرد دولت نوری مالکی نخست وزیر عراق آغاز شد، اما رفته رفته با دخالت گروه های مسلح وابسته به القاعده این اختلافات رفته رفته جنبه مسلحانه به خود گرفت.

بستن آب فرات اقدامی جنایتکارانه است

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق با اشاره به اقدام خطرناک و جنایتکارانه گروه تروریستی داعش در بستن آب فرات، تاکید کرد: علیه این گروه تروریستی با در نظر گرفتن بالاترین سطح خشونت وارد عمل می شویم.

مالکی: پارلمان عراق توفان فتنه است

پارلمان عراق قادر به تعیین تکلیف لایحه بودجه کشور نیست ولی با این حال سعی کرد که در مسیر حرکت دولت در این زمینه مشکلات ایجاد کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.