یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

امام خامنه‌ای الهام‌بخش جهاد مردم عراق

هنوز دو روز از این خواب نگذشته بود، سردار نقدی که آن موقع با نام مستعار «شمس» شناخته می‌شد زنگ زد و گفت خود را سریع به کرمانشاه برسانید چون دشمن وارد قصرشیرین و گیلانغرب شده و به سمت کرمانشاه درحال حرکت است. خوابم را به آقای نقدی تعریف کردم و گفتم می‌ترسم خوابم تعبیر شود و واقعاً کرمانشاه سقوط کند. ولی سردار نقدی جدی نگرفت و گفت: تمام کشورهای عربی هم جمع شوند، نمی‌توانند کرمانشاه را بگیرند.

شایعه‌ تصویری درباره سیدحسن نصرالله

کاربران شبکه‌های اجتماعی در اینترنت تصویری از سفر اخیر نخست‌وزیر سابق عراق به لبنان منتشر کردند که به نظر می‌رسد دبیر کل حزب‌الله لبنان با شمایلی مختلف در کنار اوست.

دخالت غرب در گزارش‌های دیدبان حقوق‌بشر

رئیس کمیته دفاع از قربانیان تروریسم در عراق با انتقاد از گزارش دیدبان حقوق بشر درباره درخواست از دولت عراق برای لغو حکم اعدام نماینده سابق پارلمان این کشور تاکید کرد که گزارش‌های دیدبان حقوق بشر سیاسی کاری طرف‌هایی غربی است.

تجلیل رهبر انقلاب از خدمات نوری مالکی

جنابعالی در جریان انتقال قدرت در عراق، کار بزرگی را برای جلوگیری از آشفتگی و بی‌ثباتی عراق انجام دادید و این کار هیچگاه در ساحه عراق فراموش نخواهد شد.

«حیدر العبادی» دوشنبه به ایران سفر می‌کند

یک روزنامه فرامنطقه‌ای چاپ لندن اعلام کرد که زمان سفر نخست‌وزیر عراق به ایران دوشنبه آینده است.

کاریکاتور: عبور عراق از بحران

نوری مالکی پس از کناره گیری از قدرت ، گفت:«همواره به ساز و کار قانونی پایبند بوده‌ام و از قانون اساسی دفاع کرده‌ام تا جایی که مرا به قدرت‌طلبی متهم کردند و حال به دلیل اینکه بار دیگر به دوره دیکتاتوری باز نگردیم، از تصدی مجدد پست‌ نخست‌وزیری کناره‌گیری می‌کنم». این رفتار هوشمندانه مالکی نه تنها عراق را از بحرانی سیاسی و غیرقابل کنترل نجات داد بلکه از تضعیف جریان قدرتمند شیعی در عراق نیز جلوگیری کرد.

مالکی رفت تا بماند

سرانجام «نوری‌کامل‌محمدحسن المالکی» پس از 8 سال، از سریر قدرت دست کشید تا هم خود عزیز‌تر شود و هم عراق متحد‌تر. با این حال بعید است رئیس‌الوزرای فعلی عراق، هفته آینده پس از معرفی کابینه جدید توسط «حیدر عبادی» دوست و- آن طور که خود خطاب کرده – «همکار عزیزش»، از سیاست هم دست بشوید.

انصراف رسمی مالکی از نخست‌وزیری مجدد

نوری المالکی در نطق تلویزیونی از پیش ضبط شده و در حضور «حیدرالعابدی» و دیگر اعضای حزب الدعوة رسما کناره‌گیری خود از پست نخست‌وزیری برای دوره جدید را اعلام کرد.

پادرمیانی حزب الدعوه میان مالکی و عبادی

روز چهارشنبه در بغداد گفته شد که حزب الدعوه اسلامی، شاخه عراق، قصد دارد میان نوری المالکی نخست وزیر فعلی و حیدر العبادی نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه، پا درمیانی کند.

محتوای شکایت «نوری مالکی» چیست؟

یک نماینده ائتلاف دولت قانون در مجلس نمایندگان عراق گفت که این ائتلاف قصد دارد چندین شکایت را درخصوص روش فواد معصوم رئیس جمهور این کشور در مامور کردن نخست وزیر جدید برای تشکیل دولت به دادگاه فدرال ارایه کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.