ولخرجی برای نوسازی سلاح‌های هسته‌ای

یک وبگاه تحلیلی نوشت: آمریکا بهتر است به جای صرف هزینه ۱ تریلیون دلاری برای نوسازی زرادخانه هسته‌ایش، جهان را به سوی امحاء مرحله بندی شده، شفاف، غیر قابل بازگشت و قابل اثبات سلاح‌های هسته‌ای سوق دهد.

سرمایه داری یگانه راه توسعه نیست

نوآم چامسکی بنیانگذار زبان شناسی مدرن و استاد دانشگاه MIT آمریکا معتقد است، اگر خوب به تاریخ اقتصاد توجه کنیم این موضوع را در خواهیم یافت که یگانه راه رسیدن به توسعه و نوسازی، سرمایه داری نیست.

3500 میلیارد ریال،تخفیفات عوارض بافت‌فرسوده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: شهرداری تهران از سال 1388 تا کنون بیش از 3500 میلیارد ریال به عنوان تخفیفات در این حوزه اعمال کرده است.

بهره «وام» بافت‌های فرسوده ۳ برابر شد

جعفری همچنین خاطر نشان کرد: بهره وام نوسازی بافت‌های فرسوده باید 9 تا 14 درصد باشد و این در حالیست که امسال این میزان به 23 درصد رسیده و با احتساب هزینه‌های مالی بازگشت وام با نرخ 27 درصد انجام می‌شود، به این ترتیب وام ارزان قیمتی که باید پشتوانه نوسازی بافت‌های فرسوده باشد، گران شده و حتی همین وام هم توسط دولت عملیاتی نشده است.

کچوییان: ترجمه درد دانشگاهیان و سیاست‌مداران ماست

درد ترجمه به همه ما ربط دارد و نه فقط به دانشگاهی‌های ما. مربوط به سیاست‌مداران ما هم هست. آنها می‌روند ببینند غرب چه کار کرده تا همان کار را بکنند. سیاست‌های تعدیلی که بانک جهانی در دنیا اعمال کرد، در همه کشورهای دنیا از جمله اردن، مصر و خیلی جاهای دیگر، شورش ایجاد کرد.