نوشت‌افزارهایی در خدمت «فرهنگ بومی» یا «فرنگ»؟

پیامدهای تربیتی بر جامعه وسیع مخاطبین و نیز گردش مالی ۴ هزار میلیارد تومانی، فرصت‌ها و تهدیدهای فرهنگی و اقتصادی نوشت‌افزار بوده و باید مورد توجه جدی قرار گیرد. با این وجود، فعالیت بخش دولتی در این حوزه کمرنگ و عمده فعالیت‌ها مربوط به بخش خصوصی است.

روایت کم‌کاری نهادهای فرهنگی در استان‌ها

بن تن، اسپایدرمن، سوپرمن، شرک، باربی و به تازگی انگری بردز پیاده‌نظام‌های یک جریان معارض فرهنگی برای شخصیت بخشی به شخصیت‌های آینده کشور هستند که مدت‌هاست بر روی دفاتر بسیاری از دانش آموزان جا بازکرده‌اند و با یکه‌تازی در بازار 40 هزار میلیارد ریالی فروش لوازم‌التحریر در دستان بیش از 10 میلیون دانش‌آموز ایرانی قرارگرفته‌اند.

نماد محلی برروی دفاتر دانش آموزان گنابادی

یک دانشجوی جوان گنابادی در اقدامی ابتکاری طرح هایی با الهام از نمادهای بومی و محلی این شهرستان را برای نوشت افزارهای مورد استفاده دانش آموزان طراحی و روانه بازار کرده است.

جولان نمادهای مبتذل غربی در نمایشگاه نوشت‌افزار «ایرانی-اسلامی»

در سالی که به نظر می‌رسد توجه به تولیدات ایرانی و سبک زندگی ایرانی اسلامی در اولویت قرار دارد انتظار می‌رفت در چنین نمایشگاهی از ورود اجناس چینی و با طرح‌هایی برگرفته از شخصیت‌های غربی جلوگیری شود که متأسفانه نه‌تنها جلوگیری به عمل نیامد بلکه از جایگاه بهتر و پر رفت‌وآمد تری در محل شبستان برخوردار هستند و غرفه‌هایی که صرفاً اقدام به پخش تولیدات ایرانی اسلامی نموده‌اند در حاشیه قرارگرفته‌اند.

توضیحات درخصوص نمایشگاه لوازم‌التحریر مبتذل

مسئولین این ارگان پس از اطلاع از محتوای نمایشگاه ضمن برخورد با پیمانکاری که برگزاری نمایشگاه کتاب و لوازم التحریر به او سپرده شده بود اقدام به تعطیلی نمایشگاه نمودند.

شهاب مرادی: نباید نوشت افزار ما غربی باشد

رئیس سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران گفت: به همه فعالان فرهنگی کشور توصیه میکنم که از تصدی گری فاصله بگیرد

رونمایی از ۱۰۰ طرح نوشت افزار اسلامی ایرانی

در مراسم رونمایی از تولیدات جدید نوشت افزار اسلامی ایرانی از ۱۰۰ طرح جدید در این حوزه رونمایی شد که از جمله آنها می‌توان به طرح بچه‌های غزه و شهید باغبانی اشاره کرد.

ممیزی چاپ تصاویر غربی روی لوازم التحریر

معاون مطبوعاتی و تبلیغاتی ارشاد استان قم با اشاره به تصاویر شخصیت‌های کارتونی غربی بر روی بعضی از نوشت‌افزارها گفت: با توجه به بخشنامه وزارتخانه فرهنگ و هنر چاپ چنین تصاویری بر روی نوشت‌افزار و هر چیز دیگری ممنوع است.

رونمایی از جدیدترین نوشت‌افزار اسلامی ایرانی

مجمع مراکز تولید و توزیع نوشت‌افزار اسلامی ایرانی در نظر دارد جدیدترین محصولات این حوزه را که بالغ بر ۱۰۰ محصول جدید است رونمایی کند.

ورود تصاویر جدید «ثنا و ثمین» به بازار

برند قاصدک با بیش از یکصد تصویر از شخصیت‌های ایرانی «ثمین و ثنا» و «سینا»، تازه‌ترین محصولات فرهنگی خود را وارد بازار لوازم‌التحریر کرده است که یکی از شاخص‌ترین آنها تولید کتاب رنگ‌آمیزی برای مخاطبان خردسال است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.