نماهنگ دیدنی «والعصر»

روایت زیبایی از انتشار بیانیه های امام خمینی است که از نوفل لوشاتو برای ایران ارسال می شد و جوانان لبنانی عاشقانه با آن همراهی می کردند و ضمن ترجمه عربی ،آنرا با بلندگو در محله های بیروت به اطلاع مردم می رساندند

تأثیرگذارترین مرد قرن‌بیستم کجا زندگی می‌کرد؟

روز جمعه 23 مهر آیت‌الله خمینی (ره) عازم نجف شدند. امام ابتدا به زیارت قبر مولا علی (ع) شتافتند و سپس در خانه‌ای که در شارع‌الرسول برای ایشان تهیه شده بود اقامت گزیدند.

انقلاب اسلامی در آرشیو تلویزیون فرانسه

اینا (آرشیو ملی صوتی-تصویری فرانسه) بخشی از ویدیوهای مربوط به انقلاب اسلامی و سرنوشت محمد رضا پهلوی را جمع‌آوری کرده است که بسیاری از آنان را کمتر کسی تا کنون دیده است، بخصوص ویدیوهایی که از داخل ایران ضبط شده است و توسط گزارشگران تلویزیون اصلی فرانسه به پاریس فرستاده شده است.

چرا امام به توصیه کارتر گوش نکرد؟

حجت‌الاسلام سید صادق موسوی درباره چگونگی برگشتن امام به ایران گفت: امام به شهید عراقی فرمودند: ملک حسین ، ملک حسن و کارتر به ما خبر دادند به تهران نروید. چون این اشخاص گفتند:« نروید» گفتم: « مصلحت در رفتن من است».

شرمنده‌ایم که در کوران فتنه‌ها وزیر خارجه‌مان هوس می‌کند با کری قدم بزند

مسلمانان هیچ وقت به خاطر منافع سکوت نمی‌کنند، این تجمع به سه هدف اعتراض به اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام، اجبار کشف حجاب زنان، حمایت آشکار آمریکا و انگلیس از اقداماتی که علیه مسلمانان انجام می‌شود و عدم واکنش مسئولان دیپلماسی کشور به این اقدامات برگزار شده‌است.

نوفل لوشاتو در خاطرات سیدمحمد خامنه‌ای

احساس کردم امام پس از سال‌ها دوری پیر شده است. با ایشان نشستیم و کمی صحبت کردیم. امام مثل همیشه همچون کوه باوقار و متین بود و نگاه می‌کرد. از دیدار قبلی‌‌‌‌‌‌‌‌ام با ایشان سال‌ها گذشته بود. خیلی هیجان داشتم.

روزشمار مواضع حضرت امام در نوفل‎لوشاتو

در مدت اقامت چهارماهه امام در پاریس، نوفل لوشاتو مهمترین مرکز خبری جهان بود و مصاحبه‎‎های متعدد و دیدار‎های مختلف امام دیدگاه‎‎های ایشان را در زمینه حکومت اسلامی و هدف‎های آتی نهضت برای جهانیان بازگو می‎کرد. به این ترتیب جمع بیشتری از مردم جهان با اندیشه و قیام ایشان آشنا شدند و از همین جا بود که امام بحرانی‎ترین دوران نهضت را در ایران رهبری کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.