نژادپرستی زخمی التیام‌نیافته بر پیکر فرگوسن

یک روزنامه آلمانی سخت‌ترین ناآرامی‌های نژادپرستانه از سالهای نود تحت اولین رئیس‌جمهوری سیاه‌پوست آمریکا را طنزی تاریخی نامیده و زخم نژادپرستی فرگوسن را یک سال بعد از مرگ براون همچنان بهبودنیافته دانست.

نارضایتی از نوع رفتار با سیاه پوستان

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که بخش زیادی از شهروندان آمریکایی با نژادهای مختلف، از روش برخورد و رفتار با سیاه پوستان ناراضی هستند.

کلیسای سیاه‌پوستان در آمریکا طعمه حریق شد

در حالی که به دنبال کشتار چارلستون، سلسله حملات و آتش‌ زدن کلیساهای سیاه‌پوستان در آمریکا صدای مقامات این کشور را هم در آورده، یک کلیسای دیگر در کارولینای جنوبی نیز طعمه حریق شد.

مردم‌ آمریکا مسلمانان را قربانی نژادپرستی می‌دانند

بیشتر مردم آمریکا هموطنان مسلمان خود را از اصلی ترین قربانیان نژادپرستی و حملات مذهبی- نژادی می دانند. براساس یافته های یک نظرسنجی جدید در آمریکا اکثریت مردم ایالات متحده آمریکا مسلمانان را یکی از قربانیان تبعیض دانسته اند.

پرونده قتل «ترایون مارتین» بسته شد

سه سال پس از آنکه یک نگهبان سفید پوست، نوجوانی سیاه‌پوست را به ضرب گلوله از پای درآورد، دادستان کل آمریکا اعلام کرد که مدارک کافی برای ایراد اتهام علیه فرد قاتل از سوی دولت فدرال وجود ندارد.

پایان جنایت‌های همسایه جهنمی

مردی معروف به مرد جهنمی که مسبب رعب و وحشت همسایه ها به دلیل اعمال متجاوزانه و ضرب و شتم های نژادپرستانه‌اش بود، پس از مدتی فرار از پلیس سرانجام دستگیر شد که تنها به 2 سال زندان محکوم شد و این مدت زمان از نظر بسیاری از ساکنین به خصوص قربانیان رنگین پوست این مرد ، حکمی غیر منصفانه است.

صدا و سیما و همراهی با جنبش‌های ضد نژادپرستی

چهارشنبه شب در اقدامی جالب مستندی از شهر لیورپول از شبکه سه سیما پخش شد که بسیار حرفه ای و جذاب به سابقه و تاریخ نژاد پرستی مردم این شهر بندری مهم در انگلستان اشاره می کرد. مستندی که با بهره گیری از شهرت فوتبالی این شهر در سطح جهان و شروعی جذاب، به تدریج مفهوم اصلی که رفتارهای نژادپرستانه ی مردم شهر بود را به نمایش گذاشت.

نعل‌وارونه آمریکا در دفاع از حقوق بشر

درواقع ایالت متحده آمریکا با انتشار این گزارش علاوه بر آنکه بخشی از جنایت‌های خود را افشا نمود سعی نمود جریان رقیب درونی خود را به حاشیه راند و مسائل و معضلات اجتماعی خویش را به فراموشی در افکار عمومی سوق دهد، راهبرد کدخدا محوری را در جهان مطرح سازد. بر این اساس آمریکا با این اقدام سعی کرد تا به همگان بفهماند که می‌تواند هر اقدامی کند و هیچ محاکمه ای نشود.

به نژادپرستی در نیروی انتظامی پایان دهید

صرف نظر از اینکه این دست رفتارها در هیچ جای دنیا قابل توجیه و پذیرفته شده نیست، برای انقلاب اسلامی به طریق اولی زیبنده نیست در کنار برخوردهای تحقیرآمیز مستمر در اداره‌جات مربوط به اتباع خارجی، هر از گاهی کلیپی از یک مامور انتظامی منتشر شود که یا بازداشت شدگان را مجبور می کند خودشان را کتک بزنند یا تنبیه بدنی شان می کند یا با فحش و ناسزا شخصیت آنها را زیر پا بگذارد. اینکه در آخرین کلیپ منتشر شده، مامور انتظامی شخصا اقدام به فیلمبرداری از اقدامات شرم‌آور خود نموده نشانگر عدم عزم ساختاری نیروی انتظامی برای برخورد با رفتارهای نژادپرستانه است.

شورش «هفت دلاور» علیه تبعیض نژادی

«هفت دلاور» تازه سینما با حال و هوایی ضدنژادپرستانه وارد مرحله تولید می‌شود. دنزل واشنگتن بازیگر اصلی فیلم است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.