نیجریه و کشمیر قربانی سیاست های دولت

ایران حمایت خویش را از حرکت اسلامی نیجریه و رهبر در بند آن شیخ ابراهیم زکزکی برداشته است.

انفجار در نیجریه؛ 44 کشته و 67 زخمی

وقوع دو انفجار در یک مسجد در مرکز نیجریه به کشته شدن 44 غیر نظامی و زخمی شدن 67 نفر دیگر منجر شد.

بوکوحرام؛ از ماهی فروشی تا آدمکشی

 زهرا توحیدیان -افراد محلی که هفته گذشته در مرز نیجر و نیجریه بمباران شدند، باید یکی از دو گزینه را انتخاب کنند؛ یا با بوکوحرام همکاری کند یا همه زندگی و دارایی اشان را ببازند.

ایران بمب‌گذاری در نیجریه را محکوم کرد

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان بمب‌گذاری شهر مایدگوری نیجریه که منجر به کشته شدن دست‌کم ۵۰ تن از غیرنظامیان شد را محکوم کرد.

ایران هفدهمین کشور پرجمعیت جهان

صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین برآورد خود اعلام کرد که جمعیت ایران در سال 2014 به 77.9 میلیون نفر رسیده است و ایران هفدهمین کشور پرجمعیت جهان به شمار می‌رود.

۴ عاملی که سبب سقوط قیمت نفت شدند

اکونومیست با برشمردن ۴ عاملی که بر چشم انداز بازار نفت تاثیر گذاشته و باعث افت شدید قیمت نفت شده اند نوشت: کشوری مثل روسیه در برابر فشار اقتصادی ناشی از افت قیمت نفت ممکن است تهاجمی تر عمل کند.

قیمت سبد نفتی اوپک افزایش یافت

سبد نفتی اوپک تحت تاثیر پیش بینی ها در مورد احتمال کاهش تولید اوپک افزایش یافت و 74.03 دلار معامله شد اما همچنان با قیمت 100 دلار در هر بشکه فاصله زیادی دارد.

روایتی از حضور کاروان رضوی در عمق راهبردی جمهوری اسلامی+عکس

از قبل شنیده بودیم در مناطقی از غرب آفریقا، گروهی از شیعیان با رهبری شخصیتی که گفته می شد سید حسن نصرالله آفریقاست در حال فعالیت های رو به گسترش شیعی و انقلابی هستند.فردی که به واسطه آشنایی با انقلاب اسلامی ایران شیعه شده بود(و به نقلی دیگر، شیعه بوده و رفع تقیه کرده بود) و ظرف حدود سی سال جریانی را سازماندهی کرده که تعداد انگشت شمار شیعیان نیجریه را به بیش از 10 میلیون نفر رسانده بود.

اهتزاز پرچم عزای حسینی در نیجریه+تصاویر

پرچم عزای حسینی با حضور حجت‌الاسلام شیخ زکزکی رهبر شیعیان نیجریه بر فراز حسینیه بقیة‌الله با حضور خیل عظیم شیعیان این کشور به اهتزاز در آمد.

سرکرده «بوکوحرام» هم اعلام خلافت کرد

رهبر بوکوحرام در ویدئویی اعلام کرد که شهری در شمال شرقی نیجریه که اوایل ماه جاری میلادی به دست شبه نظامیان این گروه افتاده بود، همه اکنون تحت یک “خلافت اسلامی” قرار گرفته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.