روز ملی هسته‌ای و «کلید» استقلال ایران

«خودکفایی» در حوزه هسته‌ای یکی از مهمترین عواملی است که آمریکا، اروپا و اسرائیل را بر آن داشته با تمام قوا در مسیر پیشرفت هسته‌ای ایران مانع تراشی کنند.

فیلمی که در مناظرات انتخاباتی تمجید شد

«تنهاي تنهاي تنها» بدون آن كه از سوپر استار هاي اسمي سينما كمك بگيرد، نام خود را در ميان فيلم هاي مطرح سينماي ايران به ثبت رسانده است. اينم فيلم روايتي از حس ميهن دوستي كه از روستايي دور افتاده در استان بوشهر به گوش جهانيان مي رسد.

نیروگاه بوشهر امن‌ترین نیروگاه جهان است

در سالهای گذشته روسیه کمک زیادی کرد که ایران به صنعت انرژی هسته ای دست یابد و اکنون این اتفاق افتاده که تکنولوژی و فناوری آن توسط این کشور وارد ایران شود که امیدواریم این همکاری گسترش یابد.

جزئیات تحویل نیروگاه بوشهر از زبان صالحی

رئیس سازمان انرژی اتمی جزئیات تحویل نیروگاه اتمی بوشهر را تشریح کرد.

آمانو: نیروگاه بوشهر مشکلی ندارد

مدیر کل آژانس انرژی هسته‌ای می‌گوید به راهکار دیپلماتیک برای پرونده هسته‌ای ایران باور دارد و مطمئن است که این راه می‌تواند ثمربخش باشد.

امن‌ترين نيروگاه اتمى جهان کجاست؟

یک پژوهشگر متخصص علوم هسته ای خواهان الگوگرفتن ازفناوری نیروگاه بوشهر برای احداث نیروگاههای اتمی در کشورهای عربی شد.

آژانس از «بوشهر بعد از زلزله» بازدید کند

نیروگاه برای برخی بازبینی‌ها و تعویض برخی قطعات کارش متوقف شده است و این اقدامات توسط پیمانکار روس به خوبی انجام گرفته است. این بخش از بازبینی‌ها و تعمیرات مربوط به بخش برق نیروگاه بوده است و همین حالا که با شما صحبت می‌کنم راکتور آزمایش‌های راه‌اندازی را طی می‌کند و امیدواریم ظرف چند روز آینده برق نیروگاه مجددا به شبکه متصل شود.

زلزله، ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر را ثابت کرد

همانطور که گفتم این زلزله اولا شدت کمی در مقایسه با مقاومت نیروگاه داشته و ثانیا فاصله کانون زلزله با نیروگاه زیاد بوده است؛ بنابراین نمی تواند یک امتحان قوی از قابلیت های نیروگاه باشد، اما در حد خود نشان داد که نیروگاه با مشکلی در برابر این قبیل حوادث طبیعی روبرو نخواهد شد.

یادداشت‌خزاعی‌ در مورد نیروگاه اتمی بوشهر

سفیر ایران در سازمان ملل طی یادداشتی در یک روزنامه امریکایی تاکید کرد: بالاترین استانداردهای ایمنی هسته ای در کلیه مراحل طراحی، ساخت و بهره برداری از نیروگاه هسته ای بوشهر برقرار بوده و هست.

قلب رآکتور بوشهر دوباره می‌تپد

خبرگزاری نووستی به نقل از یک منبع از کارگذاشتن مجدد سوخت در قلب رآکتور بوشهر خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.