جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

عکس: دیدار پرسنل هوانیروز با رهبر انقلاب

در سالروز بیعت تاریخی فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام راحل (ره) در نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷، جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

صاعقه جدید با قابلیت جنگنده‌های نسل4 جهان

فرمانده مجتمع اوج نیروی هوایی ارتش گفت: در آینده‌ای نه چندان دور ما یک هواپیما با پلت‌فرم «صاعقه» ولی از نظر الکترواویونیک نسل چهار یا چهار و نیم جهان خواهیم داشت که تعاریف خاص خودش را دارد.

بلندترین پرواز یک خلبان در برنامه از آسمان

عباس خورشیدی فرد مسئول روابط عمومی گروه تلویزیونی از آسمان در توضیح این خبر گفت: بهمن محمدزاده کارآموز دورۀ خلبانی نیروی هوایی ارتش، در جریان عملیات کربلای 5 با موافقت مسئولان یگان محل خدمتش بصورت بسیجی عازم جبهه شده است.

تولد حضرت امام خمینی(ره)بنیانگذار انقلاب

تولد حضرت امام خمینی رهبر انقلاب، حمله نیروی هوایی ارتش به خاک دشمن متجاوز یک روز پس از آغاز جنگ،تصرف بغداد توسط “تیمور گورکانی” و قتل هزاران نفر از مردم از جمله وقایع تاریخی است که در روز اول پاییز رخ داده است.

از فرزند تیزپرواز تا شهادت عباس دوران

ایران افراسیابی، مادر شهید عباس دوران به مناسبت سی‌ام تیرماه سالروز عروج آسمانی بزرگ‌مرد آسمان ایران به بازخوانی زندگی فرزند شهیدش در گفت وگو با تسنیم پرداخت.

تولید نسل جدید از جنگنده‌ تماماً بومی ایران

اوایل سال 83 بود که صدای صاعقه در ایران پیچید و مقامات نظامی ایران از ساخت یک جنگنده تماماً بومی در کشور خبر دادند. چندی بعد و در سال 85، جنگنده صاعقه برای نخستین بار با پرواز موفق در رزمایش ضربت ذوالفقار رسما به ناوگان نیروی هوایی ارتش پیوست تا نام ایران بعد از آمریکا، روسیه، چین، هند و چند کشور دیگر جهان جزو 10 قدرت دارای فناوری پیچیده ساخت و تولید جنگنده‌ها ثبت شود.

اولین تست موشک‌ ۲۰۰کیلومتری در رزمایش

چهارمین رزمایش نیروی هوایی با عنوان «فدائیان حریم ولایت»، ساعتی قبل در منطقه جنوب کشور و آسمان خلیج فارس به پایان رسید. بکارگیری انواع جنگنده‌های اف4، اف5، سوخو24، صاعقه و میراژ در این رزمایش با مشارکت تمامی پایگاههای شکاری نهاجا (با محوریت پایگاه شهید عبدالکریمی بندرعباس) یکی از ویژگی‌های این رزمایش 3 روزه بود که در […]

جنگنده‌ها به آسمان تهران می‌آیند

آسمان تهران در روز ۲۹ فروردین ماه شاهد رژه هوایی جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

آذرخش و کوثر ۸۸؛ جدیدترین جت‌های ارتش

معاون نیروی هوایی ارتش گفت: مطالعات مفهومی و طرح‌های اولیه هواپیماهای آموزشی کوثر ۸۸ و آذرخش کاملا به انجام رسیده و پیشرفت بسیار خوبی در این حوزه شاهدیم و به‌زودی این هواپیما‌ها هم به بهره‌برداری می‌رسد.

قهرمانان بزرگ‌ترین حمله هوایی جهان هنوز ناشناخته اند

نویسنده کتاب «حمله هوایی به الولید» گفت: نوشتن این کتاب سه سال زمان برد، زمانی که خواستیم اطلاعات را به صورت دقیق پیگیری کنیم با مشکلاتی مواجه شدیم زیرا سازمان بر این عقیده بود که زمان انتشار آنها فرا نرسیده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.