پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

هجوم مهاجران و موج‌سواری اقتصاد آلمان

اقتصاد آلمان اکنون نیازمند جذب نیروی کار متخصص بوده که شرایط موجود این امکان را بسادگی در اختیار مقامات و مسئولان کشور قرار داده تا از میان سیل پناهجویان آن گروه را که برای اقتصاد آلمان مفید هستند انتخاب و جذب کنند.

موج جدید اعزام نیروی کار به خارج

مقامات وزارت کار می‌گویند تورم بیکاری جوانان باید شکسته شود و انتظار می‌رود بتوان زمینه‌های جدیدی برای اعزام انبوه کارجویان تحصیل کرده و دارای مهارت به بازارهای کار جهانی را فراهم کرد.

کدام مناطق کشور بیکارترند؟

نابرابری فرصت ها، توزیع نامتوازن امکانات، هجوم سرمایه گذاری ها به برخی مناطق و محرومیت بعضی استان ها از فرصت ها باعث ایجاد ۱۰درصد شکاف بیکاری در کشور شد. هم اکنون بیکاری در کرمانشاه ۳ برابر مرکزی است.

جاسوسی هدفمند نخبگان با LinkedIn

شبکه اجتماعی که رزومه کاری شما را دارد بی شک اهداف خاصی را دنبال می کند در خوش بینانه ترین حالت به بانک های اطلاعاتی اش اطلاعات خوبی تزریق می شود و در بدبینانه ترین حالت به فکر جذب نخبه ها و برجستگان در زمینه های مختلف علمی می باشد

جنجال جذب کارگران یهودی در عربستان

انتشار خبر موافقت مقامات عربستانی با جذب کارگران یهودی، در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی، جنجالی به راه انداخت.

ساخت‌وساز شدیداً راکد است

رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن با بیان اینکه باید بر اساس نیروی کار، بیمه کارگر پرداخت شود نه بر اساس ارزش ملک گفت: رکود شدیدی بر ساخت و ساز حاکم است که در آینده عرضه مسکن را با مشکل مواجه می‌کند.

آیا نرخ‌بیکاری کاهش‌یافته و بیکاران کم شده‌اند؟

در آخرین گزارش مرکز آمار ایران، که در ۱۸ مهرماه منتشر گردید، نرخ بیکاری ۵/۹ درصد اعلام شد.

تورم، چماق سرکوب مزد کارگران شده است

حقوق کارگران نه سربار تولید بلکه بخشی از هزینه‌های تولید است. همه می‌دانند دولت زیر بار افزایش مزدی که با افزایش حقوق کارمندان فاصله قابل توجهی داشته باشد نمی‌رود، بنابراین دولت از زمان اعلام افزایش حقوق سال آینده کارمندان، سیاستش در قبال افزایش مزد کارگران را برگزیده است.

نسبت مستقیم رشد جمعیت و پیشرفت

در علوم اجتماعی امروز یکی از مباحث مهم بحث سرمایه انسانی است، سرمایه ی انسانی مبتنی بر وجود نیروی انسانی با یک سلسله از توانمندی ها و مهارت هاست که در کنار و پس از سایر سرمایه ها به ویژه سرمایه ی نمادین و سرمایه ی اجتماعی و سرمایه ی فرهنگی مهم ترین صورت بندی از داشته ها و ابزار قدرت را در جهان جدید شکل می دهند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.