سریال 100 قسمتی کیمیا ساخته می‌شود

نویسنده سریال در حال ساخت «کیمیا» از ایفای نقش نیکی کریمی و مهدی سلطانی در مقابل یکدیگر، از چند روز آینده در این مجموعه خبر داد.

همبازی؛ فیلمی در مذمت تک‌فرزندی و تجرد

«همبازی» صرفاً به تبعات تک فرزندی نمی‌پردازد بلکه با پیش کشیدن مسئله تجرد مدیر مجتمع، به لزوم تشکیل خانواده و مشکلات ازدواج نکردن نیز گوشه چشمی دارد. هم مدیر مجتمع و هم‌ «امین» آدم‌های تنهایی هستند. معادل‌سازی نسبی این دو کاراکتر، مفهوم تنهایی در دنیای شلوغ معاصر را به رخ می‌کشد.

مانكنيسم سينمايي، استحاله آندلسي

به کم راضی بودن یعنی پذیرش و تشویق زنانی که به نمایندگی از «زنان مسلمان» بزرگ‌ترین و تاثیر‌گذار‌ترین کشور مسلمان جهان با مانتویی گشاد، روسری قرمز با موهای آرایش شده به مد روز جهان و پای عریان تا زانو روی سن ظاهر می‌شوند و به داوری سایر آثار سینمایی منطقه می‌پردازند. از هر زن عامی که سوال کنید به شما خواهد گفت پوشش مانتو با شال و پای برهنه به هیچ وجه شیک نیست اما تا دلتان بخواهد «پیام» دارد!

یک خانواده محترم و گلشیفته جایزه گرفتند

کلودیا کاردیناله بازیگر مشهور سینمای کلاسیک جهان و سوسن بدر مجری معروف مصری دو مهمان ویژه این جشنواره بودند. نیکی کریمی نیز به عنوان داور بخش اصلی در این جشنواره حضور داشت.

قلاده‌های طلا، بغض، بیداری

«بیداری» یک فضاحت سینمایی است که متأسفانه قرار است به وقایع انقلاب و جنگ و فرزندان شهدا و مسائلی از این دست هم اشاره کند. فیلمی که می‌خواهد وارد فضاهایی ماورایی شود اما به مضحک‌ترین شیوه‌ی ممکن! فیلم در سه زمان مختلف یعنی سال‌های 57، 63 و 87 می‌گذرد اما برای بازی با زمان از هیچ منطقی سود نمی‌برد و اصولا منطق روایتی در این فیلم جایگاهی ندارد.

«سوت پايان»؛ پیشگام سينماي الحادي

كارگردان «سوت پايان» در كل فيلم مي‌كوشد با القاي فضاي احساسي حكم مترقي قصاص را مورد هجوم قرار دهد. هجومي كه ناجوانمردانه در دنباله سينماي الحادي در خارج مرزهاي ايران نيز جاري و ساري است.

برگزيدگان جشنواره فيلم كيش معرفي شدند

نخستين جشنواره بين المللي فيلم كيش با معرفي برگزيدگان بخش هاي سينمايي- ويدئويي، سينمايي مناطق آزاد و اقتصادي، مسابقه بلند سينمايي بين الملل حكيم ابن سينا، مسابقه سينمايي خليج فارس، مسابقه سينمايي ايران، بخش پيامبر اعظم و جايزه فردوسي پايان يافت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.