شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

یارانه به‌جای تولید به حساب بانکی مردم رفت

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: هدفمندی یارانه‌ها به‌جای اینکه به‌سمت تولید برود با مبلغ ۴۵هزار و ۵۰۰ تومان به حساب بانکی مردم رفت که تأثیر جدی در اقتصاد ایران نداشت و فرهنگ بیکاری را در کشور حاکم کرد.

فردا آخرین مهلت اعتراض به حذف یارانه نقدی

معترضان به حذف یارانه نقدی تنها تا فردا -31 خردادماه- فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه yaraneh10.ir شکایت خود را ثبت کنند.

درآمدهای فاز سوم هدفمندی به کجا می‌رود؟

علی‌رغم آنکه فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی از ابتدای خرداد ماه عملیاتی شده است، اثری از درآمدهای قابل توجه آن در آیین‌نامه مصوب دولت برای اجرا به چشم نمی‌خورد.

همدردی دولت با وزارتخانه له‌شده!

صحبت‌های وزیر نفت در نشست خبری‌ هفته گذشته‌اش در چند نوبت خبرنگاران را به تعحب،‌خنده، تاسف و حیرت واداشت. اما شاید یکی از بهت‌آور ترین بخش‌های سخنان زنگنه زمانی بود که او از له شدن زیر بار پرداخت یارانه سخن می‌گفت.

مشمولان واقعی محروم از سبد کالایی

با این عمل اینها به وضوح روشن است که دولتیها هیچ اطلاع درستی از وضعیت معیشت جامعه و مردم ندارند ای کاش مسئله فقط همین سبد کالا بود که یک دفعه از خیرش میگذشتیم. مسئله اینست با این اطلاعات غلط این دولت چگونه میخواهد برای مردم برنامه ریزی کند؟! دولتی که افراد غنی یا فقیر جامعه و همچنین بیکاران و دارندگان شغلهای کاذب را بدرستی نمی شناسد ویا نمی خواهد بشناسد چطور به این دولت امیدوار باشیم.

اساسنامه هدفمندسازی یارانه‌ها اصلاح شد

با موافقت دولت، اصلاحات اساسنامه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها برای اجرا ابلاع شد.

قطار «پاستور-بهارستان» در ریل هدفمندی

می‌توان گفت دلیل پررنگ شدن حاشیه و گاهی موارد غلبه آن بر متن، تجربه پیشین نمایندگان مجلس در هنگام سؤال از رئیس جمهور است که طی آن احمدی‌نژاد با حضور در خانه ملت به سؤال نمایندگان پاسخ داد و پس از پایان سخنانش از مجلس خارج شد؛ نمایندگان اعتقاد داشتند که چون سازوکار قانونی برای ابراز عدم قانع شدن از پاسخ‌های رئیس جمهور وجود ندارد، این جلسه تشریفاتی و بی‌خاصیت است؛ با اینکه ماهیت دو جلسه یاد شده با یکدیگر متفاوت است اما هراس نمایندگان از تکرار شرایطی همچون جلسه پیشین باعث توجه بیشتر آنها به روش برگزاری این جلسه شده است.

فقرا درجه‌بندی می‌شوند

در حال حاضر سیاست کلی اجرای هدفمندی یارانه ها، استفاده یکسان آحاد مردم در سراسر کشور از منابع سازمان هدفمندی است. دولت می‌تواند در مرحله دوم تنها یارانه اقشار ضعیف را افزایش دهد و این افزایش را در اختیار سازمان حمایتی قرار دهد یا با هماهنگی این سازمان پرداخت کند؛ ضمن اینکه فقرا باید درجه‌بندی داشته باشد.

این دولت پاکترین دولت تاریخ است

باید به دولت اعتماد کرد. این دولت پاکترین دولت تاریخ این کشور است اثبات می کنم که چنین است همه بسیج شدند لکه به این دولت بچسبانند اما نتوانستند باید کشور را ساخت بخدا می شود. نوکر وقتی خوشحال است که اربابش بالا برود ادعایی هم نداریم بخدا بد است که همه مسائل را در مناسبات سیاسی و انتخاباتی رقم بزنیم.

آیا رئیس‌جمهور بعدی هدفمندی یارانه‌ها را اجرا می‌کند؟

اگر شرایط بین‌المللی تا انتخابات آینده‌ی ریاست جمهوری ایران به نفع کشور تغییر نماید، هر دولتی که بر سر کار آید گریزی از ادامه‌ی روند اصلاح قیمت حامل‌های انرژی نخواهد داشت. در این میان چنانچه تیم اقتصادی دولت آینده قرابت بیشتری با جریان اول (مدافعان آزادسازی) داشته باشد احتمالاً سرعت اصلاح قیمت‌ها بیشتر خواهد بود و بالعکس.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.