هشت‌های پرحادثه تاریخ انقلاب در «9 دی»

سی و ششمین شماره هفته نامه 9 دی شنبه دهم دی ماه منتشر شد. صفحه بازخوانی 9دی این هفته در تحلیلی با عنوان «این هشت های پرحادثه» به تبیین حوادث و رخدادهای مهم 10سال یکبار تاریخ انقلاب در سالهای 58 (تسخیر لانه جاسوسی)، 68 (عزل منتظری توسط امام)، 78 (کودتای کوی دانشگاه) و 88 (فتنه 88) پرداخته است. همچنین یادداشتی به مناسبت سالروز ارسال پیام تاریخی حضرت امام به گورباچف با عنوان «از زندان خیالات مارکسیسم تا باغ سبز غرب» در این صفحه منتشر شده است.

غیبت ملت در خانه ملت در هفته‌نامه «۹ دی»

سی امین شماره هفته نامه 9 دی شنبه پنجم آذرماه منتشر شد. تیتر یک 9 دی با عنوان «سخنان مهم آیت الله مصباح درباره جبهه پایداری، وحدت اصولگرایان، فتنه و انحراف» به سخنان اخیر آیت الله مصباح یزدی در جمع مسئولان همایش مکتب امام خمینی اختصاصی دارد. صفحه بلاگستان 9 دی هم به مناسبت روز مجلس یادداشتهایی را با عنوان «غیبت ملت در خانه ملت» در نقد رویکرد سایت اینترنتی خانه ملت و «معرفی پایگاههای مجلس در اینترنت» منتشر کرده است.

نتایج اولین نظرسنجی درمورد انتخابات مجلس در «۹ دی»

سی امین شماره هفته نامه 9 منتشر شد. تیتر یک 9 دی با عنوان «مشارکت پرشور 85 درصدی در انتخابات مجلس» گزارشی اختصاصی است از آخرین نظرسنجی‌های چند نهاد و منبع معتبر و فراگیر که در آبان ماه صورت گرفته است. در این نظرسنجیها 65 درصد پاسخگویان با قاطعیت اعلام کرده اند که در انتخابات آتی مجلس شرکت خواهند کرد و 20 درصد گفته اند شاید در انتخابات حضور یابند؛ همچنین 35 درصد اعلام کرده اند به اصولگرایان رأی می دهند که 18 درصد آنها جبهه متحد اصولگرایان و 17 درصد هم جبهه پایداری را انتخاب کرده اند.

باغ قلهک گورستان قاتلان شهید دلواری در «۹ دی»

تیتر یک 9 دی با عنوان «باغ قلهک، گورستان قاتلان شهید دلواری» گزارشی است مستند درباره تاریخچه واگذاری باغ قلهک به انگلیسی‎ها و همچنین نکات ناگفته ای درباره این باغ؛ در این گزارش آمده است انگلیسی‌ها در این باغ که در تهران واقع است یادمانی برای قاتلان سردار شهید رئیس علی دلواری درست کرده و گورستان این افراد نیز در این باغ قرار دارد. «حمایت احمدی نژاد از سپاه قدس در اغماء» عنوان یادداشتی است که در صفحه سیاست منتشر شده و به انتقاد از سکوت رئیس جمهور در قبال سناریو آمریکا علیه سپاه قدس پرداخته است.

هشدار درباره انتشار دومین نامه بدون سلام هاشمی در «۹ دی»

بیست و هفتمین شماره هفته‌نامه 9دی شنبه هفتم آبان‌ماه منتشر شد. تیتر یک 9دی با عنوان «دومین نامه بدون سلام هاشمی در راه است؟» تحلیلی است که در آن ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای هاشمی رفسنجانی در ماههای اخیر و همچنین تلاشهای انتخاباتی وی، برای مجلس نهم. در صفحه اندیشه یادداشتی را با عنوان «نه آنارشیسم نه محافظه کاری» در ارتباط با تأکیدات صدباره رهبر انقلاب در خصوص کرسی های آزاد اندیشی منتشر کرده است.

بررسی محل تأمین هزینه‌های انتخاباتی در هفته‌نامه «۹ دی»

بیست و ششمین شماره هفته نامه 9دی امروز شنبه سی‌ام مهرماه منتشر شد. تیتر یک 9دی با عنوان «هزینه‌های انتخاباتی از کجا تأمین می‌شود؟» گزارشی است درباره ارتباط کانونهای پنهان قدرت و ثروت و معرفی چند شرکت و مؤسسه که وظیفه تأمین بودجه انتخاباتی برخی جریانات سیاسی را بر عهده دارند. همچنین 9دی عکس یک خود را به سفر هفته گذشته رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه اختصاص داده است.

پدیده باحجابان بی‌حیای تلویزیون در هفته نامه «۹ دی»

بیست و پنجمین شماره هفته نامه 9دی شنبه بیست و سوم مهرماه منتشر شد. تیتر یک 9دی با عنوان «صدای شکستن استخوانهای کاپیتالیزم به گوش می‌رسد» تحلیلی تفصیلی در مورد جنبش تسخیر وال استریت است که به واکاوی ریشه‌های این حادثه بزرگ در ساختار اقتصادی و سیاسی نظام آمریکا پرداخته است. «قدم به قدم با مردم تا پیشروی انقلاب» عنوان تحلیلی است در صفحه سیاست، درباره سفرهای استانی رهبر معظم انقلاب که به گفتمان سازی‌های راهبردی رهبر انقلاب در هر یک از این سفرها اشاره کرده است.

بررسی روابط نزدیکان بیت منتظری با موسسه‌ نشر آثار امام (ره) در «۹ دی»

بیست و چهارمین شماره هفته نامه 9دی شنبه شانزدهم مهرماه منتشر شد. تیتر یک 9دی با عنوان «اگر به این توصیه ها عمل می شد…» بازخوانی تفصیلی فرامین رهبر حکیم انقلاب درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی از سال 68 تا کنون است؛ مخاطبین صفحه پرطرفدار جریان شناسی، این هفته می توانند اولین بخش از مقالات کارگزاران بیت منتظری در بیت امام (رحمه الله علیه) با عنوان «متولیان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی هم نشین و مرید چه کسانی هستند؟» را در بیست و چهارمین شماره 9دی بخوانند.

«۹دی» با ویژه‌نامه رابطه ایران ‎و آمریکا منتشر شد

بیست و سومین شماره هفته نامه 9دی امروز شنبه نهم مهرماه همراه با ویژه نامه «میوه ممنوعه» در خصوص رابطه ایران و آمریکا منتشر شد. تیتر اصلی 9دی با عنوان «چرا BBC یک تشکیلات امنیتی جاسوسی است» گزارشی تحلیلی درباره برخی ابعاد پنهان این شبه رسانه دولت انگلیس است. این یادداشت که به بهانه دستگیری تعدادی از عوامل این شبکه در ایران نگاشته شده به بررسی مواردی چون اهداف عملیاتی آشکار و پنهان بی بی سی، راهبردهای تاکتیکی بی بی سی فارسی، نفوذ بهائیان و معاندین نظام اسلامی در این شبکه پرداخته است.

آیا اژه‌ای دوباره حکم اعدام می‌دهد؟ در هفته نامه «۹ دی»

بیست و دومین شماره هفته نامه 9دی منتشر شد. “آیا اژه ای دوباره حکم اعدام می دهد؟”؛ عنوان مقاله ای است که با ارائه گزارشی از مهم‌ترین پرونده‌های کاری محسنی اژه‌ای مانند پرونده غلامحسین کرباسچی و پرونده معروف اختلاس 123 میلیاردی بانک صادرات از انتخاب درست اژه‌ای برای پیگیری پرونده اختلاس بزرگ سه هزارمیلیاردی سخن گفته و این سؤال را طرح می کند که این بار تحت فشارهای سیاسی متهم پرونده مانند کرباسچی آزاد می‌شود یا متهم (مانند حکم فاضل خداداد) به اعدام محکوم خواهد شد؟