هفته‌نامه نه دی رفع توقیف شد

دادگاه ویژه روحانیت رفع توقیف هفته نامه ۹دی را رسما به هیأت نظارت بر مطبوعات ابلاغ کرد.

از مترو، باران، سیل، گرانی و… نان انتخاباتی بسازید!‬

از بدو ورود به سال ۹۱ شاهد کشمکش برخی جریانات سیاسی کشور هستیم که در مواردی خاص از جمله انتصاب مرتضوی یا سیل و آبگرفتی در خیابان‌های تهران، مترو و شهرستان‌ها به اوج می‌رسد و شاهد متلک گویی اشخاص سیاسی و رسانه‌های وابسته به آن‌ها هستیم.

«اصلح غیرمقبول» و «صالح مقبول»؛ ابهامات یک استفتاء از رهبری

گفتنی است تعداد قابل توجهی از اعضای معرفی شده در لیست جبهه پایداری شهرت چندانی ندارند و هفته نامه نه دی که به حمایت از این جبهه می پردازد با استفاده‌ از نظر رهبر انقلاب تلاش نموده است از کاسته شدن رای این افراد به دلیل شهیر نبودن بکاهد. عملی که به زعم عده‌ای سوء استفاده سیاسی از رهبری تصور شده است و که موجب بروز این برخوردهای گشته است.

درخواست انجمن صنفی خبرنگاران از دادگاه ویژه روحانیت برای آزادی سعید ذاکری

انجمن صنفی خبرنگاران با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس دادگاه ویژه روحانیت، خواستار آزادی محمدسعید ذاکری شد.

توهین به رئیس‌جمهور مجاز است ولی نقد لاریجانی جرم؟

چرا وقتی تمام سایت‌ها و نشریات به توهین به رئیس جمهور می‌پردازند و هر روزه شایعات و توهین‌هایی را به ایشان نسبت می‌دهند، دادستان به عنوان مدعی العموم وارد کار نمی‌شود ولی وقتی به آقای لاریجانی نقدی می‌شود، بلافاصله دبیر بخش بازداشت می‌شود؟

افشای نشست انتخاباتی اصلاح طلبان و آمریکایی‌ها در «۹ دی»

سی و سومین شماره هفته نامه 9 دی شنبه نوزدهم آذرماه منتشر شد. تیتر یک 9 دی با عنوان «نشست انتخاباتی اصلاح طلبان و آمریکایی ها در بگرام» به گزارشی از نشست اخیر برخی اصلاح طلبان خارج نشین و مرتبط با عناصر داخلی اصلاحات با سرویسهای امنیتی و جاسوسی آمریکا اختصاص دارد که در بگرام افغانستان صورت گرفته است. طبق گزارش 9دی استراتژی توافق شده در این نشست تلاش برای مشارکت حداقلی مردم در انتخابات و القای برگزاری انتخابات تک قطبی عنوان شده است.

غیبت ملت در خانه ملت در هفته‌نامه «۹ دی»

سی امین شماره هفته نامه 9 دی شنبه پنجم آذرماه منتشر شد. تیتر یک 9 دی با عنوان «سخنان مهم آیت الله مصباح درباره جبهه پایداری، وحدت اصولگرایان، فتنه و انحراف» به سخنان اخیر آیت الله مصباح یزدی در جمع مسئولان همایش مکتب امام خمینی اختصاصی دارد. صفحه بلاگستان 9 دی هم به مناسبت روز مجلس یادداشتهایی را با عنوان «غیبت ملت در خانه ملت» در نقد رویکرد سایت اینترنتی خانه ملت و «معرفی پایگاههای مجلس در اینترنت» منتشر کرده است.

نتایج اولین نظرسنجی درمورد انتخابات مجلس در «۹ دی»

سی امین شماره هفته نامه 9 منتشر شد. تیتر یک 9 دی با عنوان «مشارکت پرشور 85 درصدی در انتخابات مجلس» گزارشی اختصاصی است از آخرین نظرسنجی‌های چند نهاد و منبع معتبر و فراگیر که در آبان ماه صورت گرفته است. در این نظرسنجیها 65 درصد پاسخگویان با قاطعیت اعلام کرده اند که در انتخابات آتی مجلس شرکت خواهند کرد و 20 درصد گفته اند شاید در انتخابات حضور یابند؛ همچنین 35 درصد اعلام کرده اند به اصولگرایان رأی می دهند که 18 درصد آنها جبهه متحد اصولگرایان و 17 درصد هم جبهه پایداری را انتخاب کرده اند.

باغ قلهک گورستان قاتلان شهید دلواری در «۹ دی»

تیتر یک 9 دی با عنوان «باغ قلهک، گورستان قاتلان شهید دلواری» گزارشی است مستند درباره تاریخچه واگذاری باغ قلهک به انگلیسی‎ها و همچنین نکات ناگفته ای درباره این باغ؛ در این گزارش آمده است انگلیسی‌ها در این باغ که در تهران واقع است یادمانی برای قاتلان سردار شهید رئیس علی دلواری درست کرده و گورستان این افراد نیز در این باغ قرار دارد. «حمایت احمدی نژاد از سپاه قدس در اغماء» عنوان یادداشتی است که در صفحه سیاست منتشر شده و به انتقاد از سکوت رئیس جمهور در قبال سناریو آمریکا علیه سپاه قدس پرداخته است.

هشدار درباره انتشار دومین نامه بدون سلام هاشمی در «۹ دی»

بیست و هفتمین شماره هفته‌نامه 9دی شنبه هفتم آبان‌ماه منتشر شد. تیتر یک 9دی با عنوان «دومین نامه بدون سلام هاشمی در راه است؟» تحلیلی است که در آن ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای هاشمی رفسنجانی در ماههای اخیر و همچنین تلاشهای انتخاباتی وی، برای مجلس نهم. در صفحه اندیشه یادداشتی را با عنوان «نه آنارشیسم نه محافظه کاری» در ارتباط با تأکیدات صدباره رهبر انقلاب در خصوص کرسی های آزاد اندیشی منتشر کرده است.