کشوری که خود را اسلامی می‌داند، نباید حامی خود را آمریکا قرار دهد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ گفت: سخنرانی آقای روحانی در زمینه‌ی وحدت و دوستی مسلمانان خوب بود و در واقع نوعی نصیحت کنایه‌آمیز خطاب به عربستان بود. وقتی کشوری خود را اسلامی می‌داند نباید حامی خود را آمریکا قرار دهد.

نجات اسلام و مسلمین راهی جز وحدت ندارد

دستیار ویژه رئیس‌ جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، وحدت داخلی را پایه و اساس وحدت خارجی خواند و گفت: تا این ارزش به یک گفتمان مسلط در ذهن و عمل تبدیل نشود، مشکلات اساسی جهان اسلام نیز حل نخواهد شد.

سپاه جزء خطوط قرمز نظام است

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، لنده، چرام و بهمئی در مجلس گفت: سپاه جزء خطوط قرمز نظام بوده و نباید با گفتن سپاه با دولت اختلاف دارد آن را کوچک کنیم.

اسلام علیه استکبار است نه ادیان دیگر

به‌مناسبت فرارسیدن هفته وحدت، ۳۰ جمله برگزیده از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره «وحدت اسلامی و ارتباط با سایر ادیان» منتشر شد.

سه خاطره تلخ و شیرین از تقریب

وقتی چشم مفتی مصر از دور به آیت‌الله تسخیری افتاد، جمعیت حلقه زده را شکافت و به سوی ایشان آمد و آیت‌الله تسخیری را در آغوش گرفت. نهایت احترام و ادب را به ایشان داشت و گفت مدت‌ها مشتاق زیارت ایشان بوده‌اند. محبوبیت و احترام و جایگاه آیت‌الله تسخیری در بین علمای اهل سنت بسیار جالب بود.

هنوز معنای درستی از تقریب ارائه نشده است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی بیش از ۳۰ سال است که موضوع تقریب را محور فعالیت‌های خود قرار داده و در این راستا با توجه به اشراف خوب به مبانی و آرای شیعه و سنی، موفقیت‌های قابل توجهی در این زمینه کسب کرده است.

مفتی اعظم عربستان جشن میلاد حضرت محمد(ص) را «حرام» اعلام کرد!

در حالی که اکثریت مسلمانان جهان به استقبال زادروز پیامبر اسلام (ص) رفته و جشن‌های گسترده‌ای به این منظور برگزار می‌کنند، مفتی اعظم عربستان این اقدام را حرام نامید!

وحدت در گفتمان علوی

علی (ع) به تمام امت اسلامی به مثابه ی یک پیکر واحد می نگریست که تفرقه و جنگ فرقه ایی عامل تخریب این پیکر است. ایشان اختلافات عقیدتی خوارج را مانعی برای بهره مندی آنها از بیت المال که مختص مسلمین است ندانستند و حتی خطاب به اهل کوفه از اصحاب جمل با واژه ی «برادر» یاد می کنند.

«رحماء بینهم»کمپینی برای دوستی و برادری

کمپین جهانی «رحماء بینهم»، که با تلاش گروهی از جوانان مسلمان کشورهای مختلف جهان با هدف تقویت برادری و مهربانی میان امت اسلامی شکل گرفته است، در آستانه هفته وحدت فعالیت رسمی خود را آغاز نمود.

اقدام ارزشمند پخش اذان و برپایی نماز جماعت در برنامه تلویزیونی

در حین پخش برنامه مناظره هنگام تداخل با اوقات شرعی اذان مغرب و نماز جماعت به صورت زنده و با حضور شرکت کنندگان برنامه مناظره در محل استودیو ضبط برنامه برپا شد.