چرا مردم همچنان کتاب نمی‌خوانند؟

ایام هفته کتاب جمهوری اسلامی در حالی به پایان رسید که ۲۲ دوره برگزاری این رویداد در سطح ملی هنوز نتوانسته است نسبتی میان مخاطب و کتاب در کشور ایجاد کرده و در زمینه معرفی آثار برتر تولید شده در قالب ویترینی مناسب گامی جدی بردارد.

از جمعه‌بازار کتاب تا انتقاد به صدا وسیما

تعدادی از اعضای شورای شهر تهران در روز‌های پایانی هفته کتاب با حضور در کتاب‌فروشی‌های شهر از علاقه به کتاب، دغدغه‌های‌شان، راه‌اندازی جمعه‌بازار کتاب و البته انتقاد از صداو سیما گفتند.

کتابخانه مجازی کشاورزی کشور رونمایی شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با راه اندازی این کتابخانه مجاز کشاورزی، 95 درصد از نیازهای علمی محققان در بخش کشاورزی پاسخ داده می‌شود و در این کتابخانه مجازی با بیش از 200 ناشر در دنیا می‌توانیم ارتباط برقرار کنیم.

مدرسه نهاد مهمی برای کتابخوانی است

معاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به اهمیت مدرسه در حوزه کتابخوانی گفت: مدرسه نهاد مهمی برای کتابخوانی است و می‌تواند سرانه مطالعه را بالا ببرد.

شمارش معکوس برای آغاز «هفته کتاب»

«بیست و دومین دوره هفته کتاب» به منظور کاهش تصدی‌گری فعالیت‌های اجرایی ستاد معاونت امور فرهنگی به ارشاد تهران محول شده ولی تاکنون اخباری نه از سوی دبیرخانه و نه ارشاد تهران منعکس نشده است.

بایرامی:‌«هفته کتاب» تشریفاتی شده است

هر ساله با فرا رسیدن این هفته نمایشگاه‌هایی برگزار و تبلیغاتی در مورد کتاب‌ها انجام می‌شدند که این برنامه‌ها تا اندازه‌ای تاثیرگذار بودند اما در سال‌های اخیر «هفته کتاب» بیشتر تشریفاتی شده است.

رادیو کتاب روی فرکانس ۸۹.۵ افتتاح شد

در مراسم جشن ملی کتاب و کتابخوانی که امروز در برج میلاد در حال برگزاری است، با حضور سید محمد حسینی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌) و منصور واعظی (دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی) شبکه رادیویی کتاب راه اندازی شد.

کتاب و کتابخوانی از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

هر چه در زمینه رشد فرهنگ و نشر خواندنی های مفید بیشتر سرمایه‌گذاری شود، و هر چه بودجه و امکانات در این راه به کار گرفته شود، گرچه شاید در آغاز توجیه اقتصادی نداشته باشد و تنها، مصرف ‌کننده هزینه‌ ها جلوه کند، اما در نهایت، به رشد و اعتلای فرهنگ و به سود افراد جامعه خواهد بود: در کار فرهنگی نباید مسئله پول و بودجه، یک مشکل عمده به حساب آید؛ به این معنا که مشکلات و نقایص فرهنگی را در ردیف نیازهای بودجه‌ای و در آخرهای لیست قرار ندهیم؛ بلکه در اول های لیست ـ اگر نگوییم در ردیف اول ـ قرار بدهیم.

حضور ۳۰۰۰ کتاب در مدارس در هفته کتاب

کتابخانه‌های مدارس کشور در طول سال کمتر فرصت تجهیز را به خود می‌بینند، اما گویا قرار است در هفته کتاب بیش از 3000نمایشگاه کتاب در مدارس سراسر کشور برگزار شود.

کتابخانه‌ تخصصی ادبیات داستانی افتتاح می‌شود

بهره‌برداری از این کتابخانه هم‌زمان با هفته کتاب با حضور علی اسماعیلی – سرپرست معاونت فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی – ساعت 16:30 صورت می‌گیرد.