تصاویر:بهترین سازه‌های موقت 2014

در سالی که گذشت معماران ساختمان‌هایی موقتی و کم هزینه ارائه دادند که بهترین آنها را در تصاویر مشاهده می‌کنید.

هشتمین‌دوره جشنواره بین‌الملل سینماحقیقت

در بخش بزرگداشت هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از «هدی هانیگمان» مستندساز مشهور هلندی تقدیر به عمل می‌آید.

دولت فرانسه مالیات گردشگران را افزایش نداد

دولت فرانسه که قصد داشت مالیات گردشگران را 4 برابر کند، از این تصمیم خود صرفنظر کرد.

یک مسیحی پروتستان مسلمان شد

‌یک مسیحی پروتستان اهل هلند، با حضور در دفتر نهاد رهبری دانشگاه قزوین پس از گرویدن به دین مبین اسلام و مذهب تشیع، نام اسلامی برای خود انتخاب کرد.

نقش اتحادیه اروپا در جنایات علیه ایران و بشریت

تشت ادعای حقوق بشری اروپایی­ها سال­هاست به زمین افتاده است. ادعای حفاظت از محیط زیست کشورهای آسیایی و آفریقایی سال­هاست ورد زبان آنهاست اما آیا دوربین­های مخصوص پایش منابع طبیعی و اسلحه­‌های بیهوش کننده حیوانات هم با مسائل هسته­ای جمهوری اسلامی ایران مرتبط بوده است که در لیست تحریمهای اروپا قرار گرفته است؟ اتحادیه اروپا در حالی در تحریم دارویی­ جمهوری اسلامی با امریکا همکاری کرده است که چنین تحریمی خلاف موازین تمام کنوانسیون­های بین المللی علیه بشریت تلقی می­شود.

شکایت از دولت هلند بابت کشتار در بوسنی

بازماندگان کشتار سربرنیتسا از دولت هلند به دلیل عدم محافظت از قربانیان این قتل عام، شکایت کرده‌اند.

عکس: روایت آنتوان سوروگین از ایران قاجاری

آنتوان سوروگین بی شک یکی از مهمترین عکاسان زمان قاجار به شمار می رود.

مصرف‌گرایی در سبک زندگی ایرانی و اروپایی

معلم زن هلندی کلاس گفته بود که یک هلندی اصیل هیچ وقت در این موقع سال که فروشگاه ها تخفیف های آخر تابستان و آخر سال شان را شروع نکرده اند، خرید نمی کند و یک هلندی خریدهای اصلی اش را در زمان تخفیف ها که بعضاً تا 70 درصد هم میرسد انجام می دهد.

از دلیل اسلام آوردن تا آرزوی دیدن ایران

بر اساس حس کنجکاوی خودم قرآن را مطالعه کرده‌ام، تقریباً یک سال پیش و بعد از اینکه حزب اسلام ستیز PVV را ترک کردم، شروع به مطالعه قرآن کردم. قبلا فقط داستان‌های دروغین زیادی در مورد اسلام می‌شنیدم. هر چه بیشتر در مورد سنت پیامبر و احادیث بیشتر می‌خواندم، بیشتر متقاعد می‌شدم که اسلام واقعا یک دین زیبا و معقول است.

برنامه سازمان جاسوسی هلند برای انتخابات۹۲

این دانشگاه با هدف جاسوسی و جمع‌آوری اخبار از داخل کشور اقدام به این کار کرده است. این پرسش‌نامه سؤالاتی درباره حضور در اغتشاشات سال ۸۸ و همچنین فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و منابع دریافت اخبار، مدل‌های براندازی، سؤالاتی درباره وضعیت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور، عضویت در تشکل و نهاد‌ها، شرکت کردن در انتخابات آینده و گذشته از مخاطبان داخل کشور می‌پرسند.