نفیسه مرشدزاده از همشهری‌داستان رفت

نفیسه مرشدزاده از سردبیری همشهری داستان خداحافظی کرد. وی از خرداد ۸۹ مسئولیت سردبیری این ماهنامه را بر عهده داشت.

نوجوانی‌ حاتمی‌کیا در «ماهنامه داستان»

بخش «درباره زندگی» شماره‌ آبان‌ماه داستان همشهری با «دَخل» شروع می‌شود؛ روایتی از ابراهیم حاتمی‌کیا که نوجوانی و جوانی خودش و رابطه‌اش را با پدر به تصویر کشیده است.دو روایت بعدی، «باختن» از نغمه ثمینی و «جامپ کات» اثر سپینود ناجیان درباره‌ مال‌باختگی است که دو نویسنده قرارگرفتن در این موقعیت را از زوایای متفاوتی روایت کرده‌اند…

«همشهری داستان» به سراغ آقازاده‌ها رفت!

بیست و هشتمین فصلنامه «همشهری داستان» با عناوین «بام اتاق ژنرال»، «علیرضای قدیمی من»، «آقازاده‌ها» و … منتشر شد.

«داستان» همشهری برای بعدازظهرهای گرم مرداد

روایت‌های داستانی به بهانه‌ي آغاز ماه رمضان به روایت‌هایی از حضور «قرآن» در متون کهن و تاریخ ایران اختصاص یافته است: «پنجاه درم سنگ مرکب» از فیه ما فیه مولانا، و «گزیده‌ای از داستان توَدُد» از هزار و یک شب. «پیمان‌نامه‌های پشت قرآن در عهد مشروطه» و چند ترجمه‌ي کهن از آیه‌ي «کلمه‌ي طیبه» به همراه مجموعه‌ای از «تایپوگرافی‌های حروف مقطعه».

دعوت به ناهار در «داستان» همشهری

چهار دهمین شماره همشهری «داستان» دارای پايانِ خوش پر و پيمان است. علاوه بر داستان‌هاي ديدني آقاي درم‌بخش و بخش محبوب قصه‌هاي خياباني و داستان يك‌خطي، پنج بخشِ تازه آغاز مي‌شوند كه از اين به بعد هر شماره آن‌ها را خواهيد ديد. نويسنده‌ي هركدام از اين بخش‌ها، ثابت است و با اين‌كه هر قسمت پلات مستقلي دارد، داستان‌ها به هم پيوستگي دارند و درواقع دنباله‌دار هم محسوب مي‌شوند.

درس بدون کتک زدن نمی‌شه

اولیا پایشان را کرده بودند توی یک کفش که شما معلم ها چرا بچه ها را کتک نمی‌زنید تا آدم شوند. یکیشان می‌گفت: «درس بدون کتک زدن نمی‌شه» همگی یاد معلم قدیمی روستا «جبار حلقه به گوش» را زنده کرده بودندکه: «آی کتک می‌زد، آی ازش می‌ترسیدیم.»

«همشهری داستان» به شب یلدا رسید

شماره جدید داستان همشهری به مناسبت آغاز زمستان با مطالبی ویژه شب یلدا از سوی گروه مجلات همشهری منتشر شد. شماره دی‌ماه ماهنامه «داستان همشهری» در بخش «درباره زندگی» خود با روایتی طنزآمیز از اورهان‌ولی آغاز می​شود و با روایتی از میل ملوی درباره زمستان و نوشته​ای کوتاه از خولیو کورتاسار ادامه می​یابد. علیرضا محمودی نیز در ادامه همین بخش یکی از داستان‌های خود با عنوان «ماجرای گم شدن یک نفر» را روایت کرده است.

ناگفته‌های نویسنده کتاب سفر به گرای ۲۷۰ درجه در «همشهری داستان»

شماره جدید «داستان همشهری» شهریورماه با خاطرات منتشر نشده رضا میرکریمی، کارگردان «خیلی دور خیلی نزدیک»، از دوران جنگ منتشر شد. احمد دهقان، نویسنده کتاب برگزیده «سفر به گرای 270 درجه» نویسنده دیگری است که در این شماره همشهری داستان خاطره نگفته ای از دوران جنگ خودش را روایت کرده است. بررسی رمان آخر صدام، چرچیل، موسولینی و معمر قذافی نیز از دیگر بخش‌های این شماره است.

«داستان» مردادماه منتشر شد

شماره مرداد ماه مجله داستان همشهری با آثاری از محمد کشاورز، علی موذنی، مصطفی مستور و فریبا وفی منتشر شد. در این شماره علاقه مندان سینما می توانند گفت و گوی بلقیس سلیمانی و فرهاد توحیدی در موضوع رابطه سینما و داستان را بخوانند. گابریل گارسیا مارکز، اومبرتو اکو، جومپا لاهیری، الکساندر گودین، کامیل الکسا، امیرمهدی حقیقت و … نویسندگان دیگری هستند که در شماره مرداد داستان می توان آثارشان را خواند.

انتشار «همشهری داستان» برای تابستان

شماره تیرماه داستان همشهری با 260 صفحه داستان و روایت و با آثاری از اورهان پاموک، جان چیور، اومبرتو اکو، گلی ترقی، احمد کسایی پور، مجید قیصری، رویا صدر، کامبیز درم بخش و حامد حبیبی منتشر شد. روایت در منبر این شماره به داستانی از منبرهای محمدتقی فلسفی اختصاص دارد و در بخش روایت در تصویر خوانندگان می توانند دوازده کارت پستالی را ببینند که خارجی ها در دوره قاجار برای خانواده و دوستان خودشان می فرستادند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.