انسان انقلاب اسلامی

زمان برگزاری جلسات پنجشنبه هر هفته از ساعت ۱۴ الی ۱۸ و
محل برگزاری این جلسات، « حسینیه هنر» تهران واقع در خیابان ۱۶ آذر، پلاک ۶۰ است.
حضور برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

هنر و رسانه همه جهان را قبضه کرده‌اند

یوسفعلی میرشکاک گفت: تمدن غربی با هنر آن به دنیا تحمیل شده است و هنر و رسانه در معیت یکدیگر توانسته اند همه جهان را قبضه کنند.

مسئولان پیگیر مطالبات رهبری هستند؟

مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان بیانات جامع و کاملی داشتند. ایشان فرمودند: متأسفانه در محیط هنری ما، تئاتر از اوّل هم بد متولّد شده و خیال می‌کنند تئاتر حتماً بایستی زبان ابهام و سمبلیک و رازآلود داشته باشد که چنین چیزی نیست.

پیوند شعر و حکمت؛ جلوه های هنر

امام جمعه قزوین گفت: پیوند شعر و حکمت یکی از ارزشمندترین و زیباترین جلوه های هنر است.

ارسال ۴۰۰ اثر به همایش «سوختگان وصل»

اختتامیه همایش «سوختگان وصل» روز ۲۷ بهمن‌ماه برگزار می‌شود. تاکنون ۴۰۰ اثر به دبیرخانه این همایش با موضوع «پدران شهدا» ارسال شده است.

رمان عشقی میان پسر سنی و دختر شیعه

دو کارکتر اصلی این داستان عبارتند از هاشم نوه ابو نعیم زرگر، تاجر بزرگ جواهرات در حله که سنی مذهب است و عاشق ریحانه ،دختر شخصیت دوم داستان یعنی ابو راجح حمامی که از شیعیان مخلص و دانای اهل‌بیت(علیهم السلام) است می‌شود.

عکس‌هایی کمتر دیده‌شده از حاتمی‌کیا

ابراهیم حاتمی‌کیا دوم مهر، ۵۴ ساله شد. عمری که بیش از ۳۰ سال آن را در عرصه هنر سپری کرده است. به بهانه تولد این کارگردان به مرور عکس‌ها و توضیحاتی از حاتمی‌کیا که به سال‌های دور اختصاص دارد، می‌پردازیم.

صدای پای لیبرالیسم فرهنگی می‌آید

در آن صورت انتقادات گسترده کار‌شناسان در این حوزه بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد؛ انتقاداتی که گزاره «هنر، ارزشی و غیر ارزشی ندارد» را نماد لیبرالیسم فرهنگی بر می‌شمرد و ادعای «به سر آمدن تریبون‌های یک طرفه و سنتی» را به بستر سازی برای نشر انحرافات گوناگون به بهانه پیشرفت عناصر ارتباطاتی پیوند می‌زند.

تفنّن می‌تواند معطوف به بصيرت و رشد باشد

هنر و سينما، هم به لحاظ انديشه و انگيزه‌ی «هنرمند» و هم به لحاظ نتيجه كار او، قابل تقسيم به اسلامي و غير اسلامي است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.