عکس: پوستر بی‌نظیر از شهدای غواص

جریان تشییع و تدفین شهدای غواص دست بسته یک اتفاق بی‌نظیر در کشور بود؛ اتفاقی که رهبر انقلاب آن را «یکی از به یاد ماندنی‌ترین حوادث انقلاب» خواندند. هنرمندان نیز هریک سهم خود را در فراگیر شدن این پویش مردمی پرداختند.

احیا گرافیتی انقلاب در مشهد + تصاویر

گرافیتی از خلاقانه‌ترین و اعتراضی‌ترین عرصه‌های هنری است که با وقوع انقلاب اسلامی در ایران به یکی از مردمی ترین هنرها مبدل می‌گردد و در سال‌های دفاع مقدس به اوج خود می‌رسد. تشییع شهدای غواص در مشهد انگیزه‌ای بود برای فعالان نهضت مردمی پوسترهای انقلاب که به سراغ این هنر فراموش‌شده بروند.

سوژه‌های سينمایی در تاريخ هنر انقلاب

من معتقدم تمام مستندسازان ما اگر مي‌خواهند به يك كار خلاقانه و جسورانه فكر كنند، به يك مستند كاوشي فكر بكنند، به يك مستند نظري و تئوريك فكر بكنند براي هنر انقلاب، بايد «كتاب آهنگران» را ببينند. آقاي آهنگران ستاره دهه شصت است، با همه حاشیه‌هایی که ممکن است پیرامون یک ستاره هنری رخ بدهد.

جشنواره عمار همان گفتمان انقلاب است

جبران فقر تصویری و صوتی مطلوب گفتمان انقلاب و اصلاح پیش فرض‌ها در اجتماع بدون تولیدات برآمده از مسیر اصولی و با مبنای علمی هنر غیر ممکن است. آنچنان که در دهه های آغازین انقلاب اسلامی به دلیل همراهی جریان های فرهنگی و هنری با حرکت مردمی موفقیت‌های بی‌شماری در فضای جامعه ایرانی و حتی بین‌الملل رغم خورد. فضایی که امروز با پخش فلان سرود و یا تصویر آرشیوی به سرعت موجب برآمدن عواطف و احساسات اعتقادی و انقلابیمان می‌شود.

برگزاری شب شعر به مناسبت هفته هنر انقلاب

مدیر دفتر شعر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری از برگزاری یک شب شعر و یک میزگرد پژوهشی درباره ادبیات انقلاب اسلامی در هفته هنر انقلاب اسلامی خبر داد.

انقلاب مجال تصفیه انقلابی سینما را نداشت

شاه حسینی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران بعد از پیروزی این فرصت را نداشت که خود به کار سینما رسیدگی کند مثل آنچه که در انقلاب های دیگر رخ می دهند کمیته های تصفیه های انقلابی تشکیل بدهد و آدم هایی از بیرون سینما بیایند درون سینما تصفیه های خونین مک کارتی وار شکل بدهند. انقلاب چنین مجالی نداشت.

زاکانی: جشنواره مردمی عمار، حصار شکن است

جشنواره مردمی عمار «زمان و مکان» دو عامل محدود کننده ای که گاه بر هنر تحمیل می شود و مانع از رشد و شکوفایی و حرکت جهش وار فعالیت های هنری و فرهنگی در متن جامعه می شود را می شکند؛ هنر اصلی این جشنواره همین حصارشکنی است.

خلیلی: آینده سینمای ایران به دست عماریون خواهد بود

کارگردان نماهنگ«هنر امام» می گوید: در آینده ای نزدیک شاهد رقم زدن آینده سینمای ایران به دست عماریون خواهیم بود.

کاهانی: عمار فاصله فضای فرهنگی کشور با آرمان‌های انقلاب را پر می‌کند

کارگردان مستند «و اما قسط» گفت: فضای فرهنگی کشور هیچ شباهتی به آرمان‌های انقلاب‌اسلامی و امام خمینی ندارد و از مردم فاصله گرفته است. این خلاء بزرگی است که جشنواره عمار می‌خواهد آن را پر کند.

علی خمینی: امام (ره) را باید با آرمان‌های امام شناساند

نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شعار استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را اجین با آرمان‌های امام خمینی (ره) دانست و تاکید کرد که در تمامی نمایشگاه‌هایی که درباره امام راحل (ره) برگزار می‌گردد باید این مساله نمود داشته باشد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.