پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

مدیران فرهنگی ما درک هنری ندارند

بحث معرفی دستاوردهای ایران خیلی جای کار دارد. مثل بقیه چیزهایی که جای کار دارد. در حوزه کتاب بخوانیم، دوباره یک عالم چاله هست که باید آسیب شناسی شود و کار شود. حالا با این اوصاف چرا بچه ها بی کارند؟ درد است دیگر. حتماً باید اسرائیل بزند غزه را با خاک یکسان بکند که ما موضوع پیدا کنیم و کار کنیم؟

«هنر مقاومت» فصلی نو در هنر ایران است

به رسم شکر و سپاس، جوانان متعهدی را که پای در عرصه­‌ی خطیر و پر سنگلاخ هنر انقلاب، به ویژه، موسیقی و سرود گذارده­‌اند با دعای خود بدرقه می­‌کنم و امید دارم که همچنان با بهره­‌گیری هنرمندانه از گنجینه­‌ی غنی و پرگوهری که پشتوانه‌­ی آنهاست، در راهی که پیش­رو دارند، گام­های استوار را با موفقیت، یکی پس از دیگری بردارند.

انحراف در سینما مشهود‌تر از سایر حوزه‌ها می باشد

این چه عارضه‌ای است که طرف فیلمی می‌سازد که هیچ پیامی و حرفی برای گفتن ندارد و فقط متوسل به برخی جذابیت‌های ظاهری سخیف در فیلم شده است.
البته این انحراف در حوزه‌های دیگر فرهنگ مثل شعر، موسیقی و یا رمان و داستان نیز اتفاق افتاده است اما چون سینما مطرح‌تر از بقیه‌ی عرصه‌ها بود این انحراف در سینما مشهود‌تر از سایر حوزه‌ها می باشد.

علی خمینی: امام (ره) را باید با آرمان‌های امام شناساند

نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شعار استقلال، آزادی جمهوری اسلامی را اجین با آرمان‌های امام خمینی (ره) دانست و تاکید کرد که در تمامی نمایشگاه‌هایی که درباره امام راحل (ره) برگزار می‌گردد باید این مساله نمود داشته باشد.

چرا قره‌باغی هنرمند انقلاب اسلامی است؟

قره‌باغی، در سی و چند سال گذشته، هر موضوع و رویدادی را که به نوعی به انقلاب اسلامی مرتبط بوده، با صدایش مستند کرده؛ آن هم نه با کارهای درجه چندم و سخیف، که با آثاری فاخر و قابل اعتنا در سطح جهان. حال چگونه می‌شود که او «هنرمند انقلاب اسلامی» نباشد؟!

بردگی غرایز و فراموشی هنر متعهد

این همه سایت و شبکه با اسلام، امام و مردم چیست، مگر امام نگفت که هنر پاک باید نابود کننده اسلام رفاه و تجمل و… باشد. مگر قرار نبود رسانه‌های ما آیینهٔ مردم در همه ابعاد زندگی ذیل پرچم توحید باشند.

به انتقام جویان از انقلاب باج ندهیم!

ما باید آرمان‌های انقلاب را در مسائل فرهنگی دخیل و شریک بدانیم. اگر از نیروهای حزب‌اللهی حمایت نشود و اگر به کسانی که به طرق مختلف دنبال انتقام جویی از انقلاب هستند، باج بدهیم به طوری که خود را مدیون این افراد بدانیم به این بهانه‌ که این‌ها پیش‌کسوت و صاحب اثر هستند، صاحب سبک و کارگردان مولف هستند، این‌ها باعث می‌شود ما مدام پس‌رفت داشته باشیم. ولی اگر بخواهیم روی پای خود بایستیم و اهداف و آرمان‌های انقلاب را مد نظر داشته باشیم نباید توجه کنیم که در طی این مسیر چه کسانی قرار است زیر دست و پا بمانند. باید بر اساس همان آرمان‌ها بتازیم و با کسی هم تعارف نداشته باشیم. مدیریت صحیح در کنار اهداف متعالی انقلاب ثمرات خوبی در آینده خواهد داشت.

تعهد انقلابی؛ تمایز آثار صداوسیمایی با دیگر آثار

وقتی در پایان فیلم درج می شود :«کاری از شبکه اول سیما» اصلا تعجب نمی‌کنید. چرا که چنین کاری فقط از صدا و سیما بر می‌آید. چند دقیقه بعد که نوبت اکران فیلم «مشتی اسماعیل» می رسد، و با مستندی لذت‌بخش و پر مضمون روبرو می‌شوید، از خودتان می‌پرسید وقتی آثار مستندسازان شخصی و خصوصی ما از این قدرت برخوردار است پس چرا آثار صدا و سیما در سطحی نازل‌تر به سر می برد؟

جشنواره نماهنگ تسخیر برگزار می شود

دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در نظر دارد به منظور شناسایی استعدادهای جوان درتولید نماهنگ های انقلابی جشنواره نماهنگ تسخیر را با موضوع استکبار ستیزی از تسخیر لانه جاسوسی تا تسخیر وال استریت برگزار نماید.

پروانه‌ها، ملخ‌ها و موریانه‌ها

پروانه‌های شمع انقلاب در هراس از هجوم ملخ‌ها یا با موریانه‌ها ائتلاف کردند یا به آن‌ها آتش بس دادند در حالی‌که چالش موریانه‌ها و ملخ‌ها جنگی زرگری بیش نبود. سی و دو سال پس از پیروزی انقلاب نبرد پروانه‌ها و ملخ‌ها و موریانه همچنان در جریان است. پروا نکردن و پروانه ماندن در برابر جماعت ملخ‌ها و موریانه‌ها اولین شرط طواف به گرد شمع سوزان انقلاب اسلامی است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.